Religia 6 maj 08:53 | Redaktor
Nowoczesny sposób ewangelizacji. Uncharted razem z o. Adamem Szustakiem

o. Adam Szustak/youtube

Ewangelizować to opowiadać o Jezusie Chrystusie, a także nauczać. Tutaj najważniejsze jest poznanie Jezusa. Ewangelizacja skierowana jest zarówno do osób niewierzących jak i wierzących, którzy nie mieli okazji, aby doświadczyć osobistej relacji z Wszechmogącym. Ojciec Adam Szustak postanowił ewangelizować poprzez granie w grę Uncharted 4.

Na kanale „Langusta na palmie” prowadzonym przez o. Szustaka można zobaczyć kilka filmików z jego gamingowych zmagań. Duchowny ostatnio grał w gry kilkanaście lat temu. Podczas kwarantanny zrodził mu się pomysł na nagrywanie filmików z tego jak gra. Jest to obecnie bardzo popularne, zwłaszcza wśród młodzieży.

Powodem podjęcia tej decyzji było pewne wydarzenie z jego młodości. Ojciec Szustak w pierwszym filmiku z cyklu „Ksiądz gra w grę” wspomina swoją kuzynkę, która patrzyła jak zakonnik grał. Pewnego razu zapytała go, czy nie jest zdenerwowany tym, że ciągle mu coś nie
wychodzi, że go zabijają. Ojciec Adam odpowiedział jej wtedy, że najważniejsze to jest mieć
własne poczucie wartości nawet jeżeli inni nam nie sprzyjają.

Po kilku lub kilkunastu latach kuzynka powiedziała duchownemu, że nadal pamięta te słowa i wie, że ważne jest to, aby nie poddawać się porażkom.
Ojciec Szustak, czyli ksiądz, który gra w grę ma nadzieję na to, że tak samo jak do kuzynki dotrze
do wielu młodych ludzi. Każdy z filmików to nie tylko gamingowe przygody, ale również komentarze mówiące o tym, co w życiu powinno być naprawdę ważne. Dominikanin podkreśla
jeszcze, że to prawdziwe życie jest wartością i nie można go niczym zastąpić. Dlatego też umieścił
komunikat:
„Pamiętaj, że prawdziwe życie jest dużo fajniejsze niż jakakolwiek wirtualna rzeczywistość, bo
tylko w prawdziwym świecie można naprawdę kochać. Dlatego nie marnuj zbyt dużo czasu na
siedzenie w miejscu, gdzie miłość jest tylko zaprogramowana. Żyj naprawdę i kochaj na maxa!”

 

MS

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor