Religia 13 wrz 2019 | Redaktor
Polska pod krzyżem. Czuwania będą także w Bydgoszczy [HARMONOGRAM]

W parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników zaplanowano nocną adorację/fot. Mieczysław Pawłowski

Ci, którzy nie pojadą na ewangelizacyjne spotkanie „Polska pod krzyżem” do Kruszyna, mogą wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w Bydgoszczy. W modlitwę włącza się część lokalnych parafii.

W sobotę (14 września) na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie się spotkanie „Polska pod krzyżem”.

W święto Podwyższenia Krzyża organizatorzy zapraszają do modlitwy, tłumacząc jej potrzebę tym, że: „W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół (...) Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem, staje się przedmiotem debaty (...)” - piszą między innymi. I dodają: (...) co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy”. „W Krzyżu zwycięstwo dla Kościoła i Polski, dla każdego z nas!” - czytamy na stronie wydarzenia.

Spotkanie jest kontynuacją akcji „Różaniec do granic” z 2017 roku.

Modlitwę w łączności z „Polską pod krzyżem” na miejscu organizują niektóre bydgoskie parafie i wspólnoty: parafia Niepokalanego Poczęcia NMP, parafia Świętych Polskich Braci Męczenników (ul. ks. Jerzego Popiełuszki)*, Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji (kaplica pw. Bożego Ciała przy ul. Gdańskiej 56)*, parafia pw. św. Wincentego á Paulo, parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników, parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

Poniżej harmonogram:

  • parafia Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Saperów) – Msza św. o godz. 11.00, po Mszy św. różaniec (tajemnice bolesne) pod krzyżem; 21.00 apel jasnogórski z wyznaniem wiary
  • pw. św. Wincentego á Paulo (al. Ossolińskich) – po każdej Mszy św. modlitwa pod krzyżem misyjnym
  • parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników (Kalwaria Bydgoska – Golgota XX wieku, ul. Bołtucia) – po Mszy św. o godz. 18.30  adoracja i uwielbienie Krzyża Świętego, które potrwają do północy; wcześniej, niezależnie od „Polski pod krzyżem”: o 17.00 Bydgoska Droga Krzyżowa w Dolinie Śmierci (rozpoczęcie przy wejściu do Doliny), o 18.30 Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego
  • parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty (ul. gen. Sikorskiego) – Msza św. o godz. 10.00, po niej droga krzyżowa; od godz. 11.00 do 15.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia.

*program modlitwy w tych miejscach nieznany

Lista parafii uczestniczących w wydarzeniach za: Katolicka.bydgoszcz.pl, harmonogram: oprac. własne

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor