Religia 9 wrz 2020 | kd
Pomnik szatana z Budżetu Obywatelskiego. Wszystko w ramach walki z dyskryminacją

fot. Instagram

Do szczecińskiego magistratu wpłynął wniosek o postawienie pomnika szatana na jednym z miejskich placów. Pomnik miał powstać w ramach walki z dyskryminacją religijną.

Na początku lipca do szczecińskiego magistratu wpłynął wniosek dotyczący budowy pomnika szatana. Według autorów projektu, monument miałby stanąć na planie pentagramu i cyfr 666. Mało tego: figura, jak czytamy we wniosku, rogatego bóstwa Baphometa lub, inaczej, szatana, znanego z wielu rzeźb i malowideł umieszczonych w kościołach, miałaby stanąć obok alei Jana Pawła II i placu Adamowicza.

Według pomysłodawcy:

Będzie to obiekt kultu religijnego i atrakcja turystyczna. Dzieci będą mogły usiąść na kolanach szatana i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Dla turystów zza granicy nieznających polskiej postępowej, pełnej tolerancji i nowoczesnej kultury, będzie to okazja na zapoznanie się z naszą wspaniałą kulturą. Szczecinianie po raz kolejny udowodnią, że jesteśmy dumni z naszego miasta oraz myślimy nieszablonowo, czasami z przymrużeniem oka. 


Więcej: https://www.antyradio.pl/News/Pomnik-ku-czci-Szatana-stanie-w-Szczecinie-Autorzy-projektu-walcza-z-dyskryminacja-43640

Koszt pomnika miał wynieść łącznie ok. 4 333 670 zł brutto. Projekt został jednak odrzucony ze względów formalnych. Autor wniosku zapowiedział odwołanie.

Prawdopodobnie pomysłodawca wzorował się na pomniku ustawionym w 2018 r. w Arkansas.

 

inf. wszczecinie.pl

kd Autor