Religia 13 paź 2022 | Redaktor
Rekolekcje akademickie „Pamiętaj, kim jesteś” [ZAPOWIEDŹ]

fot. Teobańkologia/facebook

Rekolekcje akademickie pod hasłem „Pamiętaj, kim jesteś” to propozycja Duszpasterstwa Akademickiego Martyria na najbliższe dni.

Wszystkich, którzy rozpoczynają właśnie rok akademicki, Duszpasterstwa Akademickie Bydgoszczy zapraszają w dniach od 16 do 19 października do przeżycia rekolekcji pt. „Pamiętaj, kim jesteś”. Każdy dzień rekolekcji odbędzie się w innym kościele, a poprowadzi je ks. Teodor Sawielewicz, twórca „Teobańkologii”. (https://teobankologia.pl/)

Cztery dni - cztery kościoły:
 
W niedzielę, 16 października - parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (pl. Piastowski 5).
Program:
Msze Święte: 7:30, 9:00, 10:30, 12:15
18:30 konferencja z ogólnym wprowadzeniem
19:00 modlitwa uwielbienia
20:00 Msza Święta
21:15 nabożeństwo o uzdrowienie
 
W poniedziałek, 17 października - parafia Świętej Trójcy (ul. św. Trójcy 26).
Program:
18:00 Msza Święta
19:15 modlitwa uwielbienia
20:30 różaniec
21:15 nabożeństwo o uzdrowienie
 
We wtorek, 18 października - kościół oo. Jezuitów - parafii pw. św. Andrzeja Boboli (Plac Kościeleckich 7), Eucharystia godz. 18.00.
 
W środę, 19 października - bydgoska katedra (ul. Farna 8 ) godz. 18:00

 

Tegoroczne rekolekcje Martyria pragnie zorganizować z intencją rozbudzenia lub ożywienia duszpasterstw akademickich w centrum Bydgoszczy, dlatego poszczególne wieczory modlitwy i nauk rekolekcyjnych odbywać się będą w kościołach, które w niedalekiej jeszcze przeszłości były ożywiane środowiskami akademickimi. 

Teobańkologia to głoszenie Słowa Bożego w Internecie. Ewangelizacja w Internecie to nasza misja – szybkie łącze w relacji Boga z ludźmi. Trafiamy do zagubionych w chaosie świata, którzy przestali się modlić czy samotnych, którzy zapomnieli o swojej tożsamości. Pan Bóg przekracza barierę czasu i miejsca, naprawia rzeczywistość, czyni cuda i niesie prawdziwe owoce – spokój, miłość i przebaczenie.

 

mat. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego MARTYRIA

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor