Religia 21 cze 14:25 | Redaktor
Startuje BARdzo ważny projekt

fot. nadesłane

Z radością ogłaszamy uruchomienie „BARdzo ważnego projektu” – inicjatywy, która ma na celu wyposażenie BARu socjalnego w lewym skrzydle Bazyliki św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Projekt jest wynikiem współpracy Rady Parafialnej z Radą Duszpasterską parafii, przy pełnym wsparciu księży misjonarzy.

Jan Paweł II powiedział:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Kierując się tymi słowami, zapraszamy każdego: Parafian, Przyjaciół Bazyliki, wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do zaangażowania się w to dzieło. „BARdzo ważny projekt” postawi kropkę nad i - dokończy budowę miejsca, w którym osoby potrzebujące będą codziennie cieszyć się ciepłym posiłkiem i to za dobrowolną opłatą!

Cel projektu

Celem „BARdzo ważnego projektu” jest zebranie brakujących środków finansowych na wyposażenie baru socjalnego. Zostaną przeznaczone między innymi na zakup:

  • mebli i sprzętu gastronomicznego do kuchni
  • mebli do baru (stoły, krzesła)
  • naczyń (tace, talerze, kubki)
  • wyposażenie łazienek
  • i centrali wentylacyjnej.

Potrzebujemy Waszej pomocy!

Poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą w realizacji tego szczytnego celu. Każdy, kto ma trochę czasu i chęć do działania, może dołączyć do naszego zespołu. Szukamy osób, które:

  • potrafią obsługiwać komputer i mają dostęp do internetu (co ułatwi nam komunikację), lub
  • chcą zaangażować się w kontakty z darczyńcami i organizatorami zbiórek, lub
  • mogą moderować już istniejące akcje, zajmować się ich promocją, albo
  • tych, którzy zajmą się formalnościami, umowami i rozliczeniami.
  • Zadania będą dopasowane do indywidualnych preferencji i możliwości wolontariuszy.

Jak dołączyć do zespołu?

Aby dołączyć do zespołu wolontariuszy, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfMM7vbkoeIDnx3JrHCWsMXqBA7VB_FnZvq2GHAyu9myYB2ZA/viewform.

Na pierwszą część zgłoszeń czekamy do 25 czerwca. Nie zwlekaj – dołącz do nas od razu!

Zakończenie projektu

Poświęcenie baru socjalnego odbędzie się podczas uroczystego odpustu, którym zainicjujemy jubileuszowy rok obchodów 100-lecia parafii św. Wincentego a Paulo. To wydarzenie będzie okazją do wspólnego świętowania i podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.

Organizatorzy „BARdzo ważnego projektu” podkreślają: „Naszym celem jest włączenie osób świeckich w wyposażenie BARu, który będzie nie tylko oferować ciepłe posiłki, ale także budować społeczność opartą na solidarności i wzajemnym wsparciu. Posłuży najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bydgoszczy. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu i naszej wspólnej pracy, uda nam się dokończyć to dzieło.”

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych pomocą zapraszamy do kontaktu: info@bydgoskabazylika.pl. Dziękujemy za każdą formę wsparcia i zaangażowanie.

Źródło: Rada Parafialna, Bazylika pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor