Religia 31 maj 2020 | Redaktor
Świat zjednoczony w modlitwie przeciwko pandemii

fot. Vatican Media (MIT)

Z inicjatywy Ojca Świętego odbyło się globalne wydarzenie modlitewne. Uczestniczyły w nim sanktuaria maryjne na wszystkich kontynentach oraz setki tysięcy wiernych w modlitwie rodzinnej i indywidualnej.

„Trwający i zjednoczeni na modlitwie razem z Maryją” – to tytuł wydarzenia łączącego w modlitwie cały świat. Papież Franciszek rozpoczynał modlitwę 30 maja w Ogrodach Watykańskich w tzw. Grocie Lurdes. Do modlitwy w intencji ustania pandemii włączyli się wierni na całym świecie. 

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella poinformował, że w modlitwę włączyło się kilkaset sanktuariów maryjnych na całym świecie. Wymienił m.in. sanktuarium jasnogórskie:

Obecne są różna sanktuaria od Korei do Fatimy, od Lourdes do Częstochowy, sanktuarium Naszej Pani w Banneux, oraz najbardziej znane włoskie sanktuaria: w Loreto, św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo oraz w Pompejach. Grota w Ogrodach Watykańskich jest repliką tej znajdującej się w Lourdes. Ołtarz, który w niej się znajduje jest pierwszym, oryginalnym ołtarzem, który znajdował się w Grocie w Lourdes. Został w przeszłości podarowany Papieżowi.

Watykan zaangażował w modlitwę także osoby szczególnie związane z walką z pandemią., lekarzy, pielęgniarki, przedstawicieli służb porządkowych i wielu innych. 

Abp Fisichella zachęca wszystkich katolików do modlitwy o ustanie pandemii. Jest to broń która przez wieki broniła nas w trudnych czasach, dawała nadzieję i siłę. 

 

Źródło: Vatican News

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor