Religia 21 cze 19:51 | mk
Szczęście bez rąk jest możliwe. Przemek Wieczorek wystąpił w Bydgoszczy

Przemek Wieczorek/fot. Anna Kopeć

„Dla Pana Boga każdy dużo znaczy”, „Bóg jest dobry wczoraj, jutro, dziś” - między innymi tak rapował Przemek Wieczorek w amfiteatrze przy ul. Mostowej. W wieku 20 lat, będąc pod wpływem narkotyków, rzucił się po pociąg i stracił ręce. Dziś jest osobą wierzącą, wykonawcą chrześcijańskiego hip-hopu. Angażuje się w profilaktykę uzależnień.

Po wypadku przeżył nawrócenie. Z czasem ukończył studia pedagogiczne, z międzynarodowymi sukcesami uprawiał taekwondo. Ma żonę, Monikę. Jak podkreśla, mimo swoich ograniczeń, jest dziś osobą szczęśliwą. „Nie mam rąk, lecz po więcej sięgam” – śpiewał 19 czerwca w Bydgoszczy. 

Ze swoim przekazem stara się dotrzeć m.in. do ludzi młodych, poprzez występy w szkołach.

– „Wykonało się” powiedział Jezus i wyzionął ducha. Za Twoje grzechy cierpiał, byś Ty nie musiał. (…) Niech każdy się dowie, że jesteś dobrym Bogiem 

– rapował. 

Podczas koncertu można było otrzymać za darmo jego płytę – „Drugi syn marnotrawny”. Poza utworami z płyty, prezentował także freestyle. 

Przy ul. Mostowej wystąpił na zaproszenie ponaddenominacyjnej chrześcijańskiej Fundacji Syloe. Podczas wydarzenia promowano profilaktykę uzależnień i rodzicielstwo zastępcze.

– Byli z nami nasi przyjaciele ze Skrzydła Pieczy, czyli z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Działu Rodzinnej Pieczy Zastępczej, by promować rodzicielstwo zastępcze. W Bydgoszczy, jak i w całej Polsce brakuje rodzin zastępczych. Jeżeli chcesz zostać taką rodziną zgłoś się do MOPS ul. Toruńska 272 Bydgoszcz lub zadzwoń: 52 330 12 57 / 52 330 12 54. Byli z nami również nasi przyjaciele i z Kościoła katolickiego, by mówić o tym co Bóg zrobił w ich życiu

– czytamy na stronie Fundacji na Facebooku.

fot. Anna Kopeć

W maju fundacja utworzyła punkt konsultacyjny na Kapuściskach (ul. Chemiczna 3), gdzie bezpłatnie można otrzymać pomoc w problemie uzależnień oraz pomoc psychologiczną.

mk Autor