Religia 6 sty 2019 | Redaktor
Tysiące bydgoszczan w Orszaku Trzech Króli [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

„Nasze życie rozgrywa się pomiędzy ciemnością a światłością” – mówił podczas Mszy św. w uroczystość Objawienia Pańskiego w bydgoskim kościele w kościele św. Andrzeja Boboli na rozpoczęcie VI Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli bp Jan Tyrawa.

Kilka tysięcy bydgoszczan przemaszerowało w tegorocznym Orszaku Trzech Króli. Poprzedziła go Msza św., którą celebrował bp Jan Tyrwa.   

„Co znaczy owa ciemność?” – pytał biskup. – „Człowiek nie wie, skąd się wziął, kim jest i dokąd zmierza, jaki sens ma jego życie. Z drugiej jednak strony jest światłość, czyli coś radykalnie przeciwnego – człowiek wie, skąd się wziął, kim jest, dokąd zmierza. Wie, dlaczego warto być człowiekiem uczciwym, szlachetnym, sprawiedliwym, wiernym, mimo iż to tak dużo kosztuje. Ostateczne źródło tej światłości znajduje się w Betlejem – w Nowonarodzonym Dziecięciu, w tym, czego Ono doświadczyło aż po krzyż i zmartwychwstanie”.

Tutaj link do strony z zapisem dźwiękowym homilii biskupa Jana Tyrawy

Orszak przeszedł z pl. Kościeleckich do hali Łuczniczka, by pokłonić się Dzieciątku Jezus. Kacper, Melchior i Baltazar podążali na koniach i wielbłądzie (Gacku z Horodyszcza) za gwiazdą na spotkanie Świętej Rodziny.

Hasło tegorocznego orszaku brzmiało „Odnowi oblicze ziemi”, zaś scenariusz nawiązywał do nauczania św. Jana Pawła II, którego motywem przewodnim była zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami papieża Polaka.

Trzej Królowie reprezentowali trzy kontynenty i trzy pokolenia.

Tutaj pełna relacja z Orszaku na stronie diecezja.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor