Religia 21 sie 2021 | mk

Minimum 10 kilometrów na trasie Bydgoszcz – Jasna Góra ma do pokonania każdy uczestnik II sztafetowej pielgrzymki biegowej organizowanej przez duszpasterstwo „Martyria”. Pątnicy wyruszyli w sobotę (21 sierpnia), sprzed kościoła pw. Matki Bożej Królowej Męczenników.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. o godz. 6.00 rano. Po niej wystartowała pierwsza grupa. – Przed nami 330 km w sztafecie biegowej. Zabieramy Was w sercach – napisali organizatorzy na Facebooku.

To już druga edycja wydarzenia. Każdy uczestnik ma przypisany, wcześniej przygotowany przydział trasy, na którym stawia się o odpowiedniej godzinie, by przejąć „pałeczkę” – różaniec. Jeden etap sztafety to 10 kilometrów. Za biegnącym (lub biegnącymi) jedzie specjalnie oznakowany samochód duszpasterstwa akademickiego. 

Delegacja pątników do Matki Bożej ma dotrzeć w niedzielę 22 sierpnia, ok. Godz. 18.00. – Zwieńczeniem pielgrzymki będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 20.00 oraz poprowadzenie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 – czytamy na stronie duszpasterstwa na Facebooku.

Zdjęcie na stronie głównej: screen z filmu Diecezjalnego Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”/Facebook

mk Autor