Styl życia 26 gru 19:02 | mk
Razem, chociaż osobno. Spotkanie opłatkowe Dziecięcego Graffiti [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Kolorowe lukry, ozdoby choinkowe i kolędy przy dźwiękach akordeonu: w ostatni weekend adwentu Muzeum Okręgowe po raz kolejny zaprosiło osoby niepełnosprawne i ich bliskich na wirtualne spotkanie.

19 grudnia uczestnicy projektu Dziecięce Graffiti ponownie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez kustosz Annę Kornelię Jędrzejewską.

Tym razem uczyli się m.in., jak zrobić kolorowe lukry do ozdobienia pierników i jak wykonać ozdoby choinkowe z masy solnej. Nie zabrakło kolęd, których melodie na akordeonie grał Leszek Basiński.

Dźwięki muzyki płynęły także z drugiej strony ekranu.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzono sobie m.in., by jak najszybciej znów można było spotkać się na żywo.

– To trudny czas dla naszych podopiecznych, bo nie wszyscy do końca rozumieją, co się dzieje, a przez szereg lat przyzwyczaili się do kalendarza naszych imprez i działań – mówił nam kilka tygodni temu Piotr Częstochowski, pomysłodawca Dziecięcego Graffiti.

Pomimo trudności w okresie pandemii, uczestnicy DG pomagają sobie wzajemnie. – Martwimy się o siebie, a zarazem wspieramy – wyznaje Częstochowski. – Cieszą pojedyncze telefony naszych podopiecznych, którzy się dopominają choć takich kontaktów – dodaje. 

Dziecięce Graffiti skupia osoby niepełnosprawne i ich bliskich. Uczestnicy wspólnie biorą udział m.in. imprezach integracyjnych, zajęciach rewalidacyjnych. Cyklicznie, obecnie w formule on-line, odbywają się Muzealne Spotkania organizowane przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.

Zdjęcia: Anna Kopeć. Więcej fotografii w galerii poniżej.

Czytaj także:

Niepełnosprawnym w czasie pandemii nie jest lekko 

Piernik, nim zawędrował pod strzechy, był przysmakiem bogaczy [ROZMOWA]

mk Autor