Wydarzenia 7 kwi 2017 | Redaktor
1,2 miliarda złotych. Tyle przeznaczono na 500+ w regionie

fot. KPUW

222,5 tysiąca dzieci ze 143 tysięcy rodzin korzysta w województwie kujawsko-pomorskim ze świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 plus".

Program "Rodzina 500 plus" uruchomiono 1 kwietnia 2016 roku. Z okazji pierwszej rocznicy funkcjonowania świadczenia w Urzędzie Wojewódzkim podsumowano jego efekty.

Większość rodzin pobierających świadczenie w ramach programu "Rodzina 500 plus" zamieszkuje gminy wiejskie (35%) i miejsko-wiejskie (24%). 41 procent beneficjentów to mieszkańcy miast. Ponad 99% rodzin otrzymuje świadczenie w formie pieniężnej, w formie rzeczowej pobiera je jedynie 0,02%.

- Rodziny są wreszcie bezpieczne finansowo i stać je na coś więcej niż do tej pory. Nie muszą się martwić, że nie mogą związać końca z końcem, nie oczekują na kolejną wypłatę, nie biorą "chwilówek". Wiele polskich rodzin była zadłużonych na niewielkie kwoty, 1 tys. zł, 2 tys. zł, teraz nie ma potrzeby, żeby te rodziny z tego korzystały – podkreślała Dorota Hass, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego.

Wicewojewoda Józef Ramlau dodał: - Inwestycja w najmłodszych obywateli będzie tym, co się przełoży w przyszłości na sukces naszego społeczeństwa. Dzięki programowi 500+ nastąpił wzrost liczby urodzeń, a także redukcję ubóstwa wśród dzieci - zaznaczył.

 

Konferencja prasowa podsumowująca program 500+ w województwie kujawsko-pomorskim. Od lewej: Dorota Hass i Józef Ramlau / fot. KPUW 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor