Wydarzenia 28 mar 2019 | Redaktor

Kolejne miasta przyjmują wyższą bonifikatę za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności. W Bydgoszczy prezydent miasta i radni koalicji PO-KO/SLD uparcie trwają przy wyższych opłatach, mimo że rząd Prawa i Sprawiedliwości dał samorządom wolną rękę do ustalania wysokości ulgi dla mieszkańców.

Sprawa jednorazowej opłaty za przekształcenie w prawo własnośc reliktu PRL jakim jest prawo użytkowania wieczystegoi wróciła na ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy w środę (27 marca). Najpierw radni koalicji PO-KO/SLD wyrzucili z porządku obrad projekt Prawa i Sprawiedliwości, żeby bonifikatę ustalić na poziomie 98 proc., a potem odrzucili poprawkę szefa radnych PiS Jarosława Wenderlicha, który zgodnie z ustawą sejmową zaproponował zwiększenie ulgi dla mieszkańców Bydgoszczy. Lista przeciwników ulgi  poniżej (nazwiska podświetlone na czerwono):

W ostatnich tygodniach bonifkatę zwiększył m.in. Białystok  gdzie prezydentem jest polityk Platformy Obywatelskiej, a wojewodą nominat  Prawa i Sprawiedliwości.

Na początku marca również Kalisz ustalił bonifikatę na poziomie 95 proc. Wcześniej podobny poziom ulg uchwaliła Warszawa, Gdańsk i Toruń.

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor