Wydarzenia 24 lip 2018 | Redaktor
Konstanty Dombrowicz wystartuje w wyborach samorządowych z listy Prawa i Sprawiedliwości

Konstanty Dombrowicz (prezydent Bydgoszczy 2002-2010)/fot. Facebook

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło nazwiska kandydatów w wyborach do Sejmiku Województwa Kuajwsko-Pomorskiego. Liderami partii w tych wyborach mają być m.in. dotychczasowi radni Michał Krzemkowski i Marek Witkowski.

Poseł Tomasz Latos/fot. Anna Kopeć

Nazwiska samorządowców, którzy będą ubiegać się o mandaty radnych wojewódzkich ujawnił dziennikarzom Polskiego Radia PiK poseł Tomasz Latos, szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Michał Krzemkowski/fot. Anna Kopeć

Liderami listy PiS w naszym regionie w wyborach do Sejmiku będą Michał Krzemkowski (Miasto Bydgoszcz) i Marek Witkowski (powiaty bydgoski sępoleński, tucholski, świecki) czyli aktualni radni, a także Robert Sikorski (powiaty nakielski, żniński, mogileński i inowrocławski). Zgodnie z decyzją prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego z kandydowania musiał zrezygnować Andrzej Walkowiak. Polityk koalicyjnej partii Porozumienie jest bowiem od dwóch lat prezesem państwowej spółki - Fabryki Obrabiarek do Drewna.

Z listy Prawa i Sprawiedliwości zamierza wystartować były prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz. Jak zdradził PiK-owi poseł Latos, Dombrowicz wystartuje z ostatniego miejsca na liście. Wśród kandydatów na radnych wojewódzkich jest też Paulina Wenderlich, była dyrektor generalna Urzędu Wojewódzkiego.

 Niewiadomą są jeszcze listy kandydatów do Rady Miasta Bydgoszczy. Pewne jest, że z mandatem radnego rozstanie się dwójka doświadczonych rajców PiS – Tomasz Rega i Mirosław Jamroży. Nie wystartują w wyborach, ponieważ podobnie jak Walkowiak zajmują wysokie stanowiska w spółkach Skarbu Państwa.

 wb

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor