Wydarzenia 11 wrz 2019 | Redaktor
Loty z Bydgoszczy do Warszawy i Edynburga. Nowości w siatce rejsów

Rejsy do Warszawy będą obsługiwać Polskie Linie Lotnicze LOT/BriYYZ from Toronto, Canada, user: Helmy oved, Wikipedia, CC BY-SA 2.0

W sierpniu bydgoski port lotniczy zanotował niewielki spadek. Ogłasza za to nowości: za ok. miesiąc z Bydgoszczy polecimy do Warszawy, a nieco później także do Edynburga. Zimą i latem pojawią się też nowe rejsy czarterowe, w tym do Izraela.

Zapowiedziane już wcześniej połączenia do Warszawy zostaną uruchomione 27 października - PLL LOT będzie realizował je 10 razy w tygodniu. Bilety na lot z Bydgoszcz do Warszawy i z powrotem ma kosztować od 169 złotych.

Oferta porannych wylotów i wieczornych powrotów dotyczy też innych miast - ma pozwolić na jednodniowe „wypady” także m.in. do Krakowa, Berlina, Sztokholmu, Paryża, Oslo czy Wenecji.

Z siatki połączeń po październiku zniknie kierunek Glasgow Prestwick – loty na to szkockie lotnisko zastąpią rejsy od Edynburga. Od końca marca dwa razy w tygodniu obsługiwać je będzie Ryanair.

Port ogłasza już także nowości na wakacje – zarówno te zimowe, jak i letnie. Podczas zimowych ferii z Bydgoszczy będzie można wybrać się do Tel Avivu w Izraelu, w ramach ofert biur podróży. Loty zaplanowano na 25 stycznia, 1 i 8 lutego. 

Przyszłego lata poza dotychczasowymi rejsami do Burgas, Antalyi, Zakynthos i Heraklionu, pojawią się też dwa nowe kierunki – Tirana w Albanii i Bodrum w Turcji.

Port podsumował też sierpniowe statystyki ruchu pasażerskiego. W ubiegłym miesiącu obsłużonych zostało 47 767 podróżnych, czyli o 0,35 proc. mniej niż w sierpniu ubiegłego roku. Port uspokaja jednak, że w sierpniu wykonano rekordową liczbę 1352 operacji lotniczych, a od początku roku odprawionych zostało 290 983 pasażerów, co przekłada się na 2,81 proc. wzrostu wobec roku 2018.

Na lotnisku rozpoczęły się remont i przebudowa terminala w obszarze odlotów, dzięki czemu pojawić ma się dodatkowa przestrzeń gastronomiczna, wkrótce rozpocznie się też modernizacja parkingu. Obie inwestycje mają zakończyć się przed przyszłorocznym sezonem letnim.

 

fot. BriYYZ from Toronto, Canada - LOT Polish Airlines Boeing 787-8 SP-LRF (1), CC BY-SA 2.0

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor