Wydarzenia 19 sty 2018 | Redaktor
Mleko w proszku z Rossmanna wycofane ze sprzedaży [SALMONELLA]

fot. Pixaby

Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że supermarkety Rossmann wycofują ze sprzedaży mleka w proszku i kaszki Babydream produkowane przez francuską firmę Lactalis. W produktach może być salmonella!

 - Wszystkie partie mleka w proszku dla niemowląt, kaszek i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego marki Babydream wyprodukowane w zakładzie we francuskim Craon podlegają obecnie wycofaniu przez firmę Lactalis – poinformował GIS. Produkty te mogą być skażone salmonellą

W Polsce produkty firmy Babydream można było zakupić w supermarketach Rossmann. - Wycofywanie wszystkich produktów wyprodukowanych w ww. zakładzie nie oznacza, że wszystkie produkty są zanieczyszczone – dodaje GIS.

Główny Inspektor Sanitarny bezzwłocznie po uzyskaniu informacji o dystrybucji kwestionowanych produktów do Polski zobowiązał organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej do podjęcia ścisłej współpracy z firmą Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. w przedmiotowej sprawie i monitorowania procesu wycofywania ww. produktów z obrotu.

Pełna lista wycofanych produktów:

W dniu 17.01.2018 r. Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. rozpoczęła wycofywanie powyższych produktów z obrotu. Wyłącznie partie wskazane w komunikacie podlegają wycofywaniu - dodaje GIS

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor