Wydarzenia 11 maj 2019 | Redaktor
Niesprawnymi autobusami chcieli wozić dzieci

Policjanci wykluczyli kolejne autobusy, które przewoźnicy podstawili, aby zawieźć dzieci na wycieczki.

Funkcjonariusze z komendy w Świeciu każdego dnia kontrolują po kilka autobusów. W większości przypadków wszystko jest w porządku. Jednak w czwartek (9 maja) policjanci nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Policjanci ujawnili usterkę układu pneumatycznego, wyciek płynów eksploatacyjnych oraz niesprawne oświetlenie. Kierowca tego niesprawnego autobusu miał zawieźć dzieci ze szkoły podstawowej na wycieczkę.  Dzieci musiały poczekać na kolejny, tym razem już sprawny autokar.

Mundurowi przypominają, że sprawdzają dokumenty, stan techniczny i trzeźwość kierowców. Zazwyczaj pojazdy te są sprawne i dobrze przygotowane technicznie. Jednak co jakiś czas zdarzają się przypadki rażącego zaniedbania i bezmyślności, ujawniane w trakcie policyjnych kontroli.

 

Z kolei w piątek (10 maja) w godzinach rannych w Inowrocławiu przy ul. Nowej, na terenie stacji diagnostycznej, policjanci „drogówki” skontrolowali autobus, który miał wyjechać z dziećmi w wieku przedszkolnym na wycieczkę. Policjanci nie zezwolili na podróż, bo stwierdzili w pojeździe wycieki płynów eksploatacyjnych i usterki w oświetleniu.

Powiadomiony o takiej sytuacji przewoźnik skierował niebawem w miejsce kontroli kolejny autobus. Niestety, przy nim również policjanci stwierdzili takie same nieprawidłowości, a co gorsza jeszcze dodatkowe. Doszedł do nich jeszcze luz w układzie kierowniczym. To wszystko oczywiście eliminowało pojazd z ruchu. Dlatego decyzja policjantów była identyczna jak wcześniej.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor