Wydarzenia 28 wrz 2019 | Redaktor

Hyundai wjeżdża w kobietę na przejściu dla pieszych. Widok mrozi krew w żyłach.

Do zdarzenia doszło we wtorek (24 września) o godz. 12.00 w Rypinie. Kierujący pojazdem hyundai, jadąc ul. Warszawską od skrzyżowania z ruchem okrężnym, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych. Kierującym był 70-letni mieszkaniec Rypina.

Wcześniej również w Rypinie doszło do podobnego zdarzenia. W piątek (20 września) o godz. 8.00 kierujący pojazdem opel astra, jadąc ul. Kościuszki nie zachował szczególnej ostrożności dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, w wyniku czego uderzył w pieszą przechodzącą przez jezdnię, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku natychmiastowych czynności podjętych przez funkcjonariuszy, mężczyzna został zatrzymany. Był nim 40-letni mieszkaniec Rypina

Na szczęście w obu przypadkach piesi nie doznali poważnych obrażeń.

Za naruszenie zasad bezpieczeństwa na drodze policjanci w obu przypadkach zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Za te przewinienia czeka sprawców również sprawa w sądzie.

Policjanci apelują, uważajmy szczególnie przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć zatrzymać pojazdu. Szczególny apel kierują również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Źródło: Policja (oprac. red.)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor