Wydarzenia 9 lip 18:31 | Krzysztof Drozdowski
Tysiące internautów stanęło #MuremZaAnią. Czy sprawą zajmie się Rzecznik Praw Obywatelskich?

Informacja, która dziś obiegła media społecznościowe wywołała wielkie poruszenie w całym kraju. Niepełnosprawna Anna Derewienko z Bydgoszczy została wykluczona z pomocy przez fundację Dum Spiro Spero prowadzoną przez radną Rady Miasta Bydgoszczy Katarzynę Zwierzchowską.

Prezes Fundacji tłumaczy się rzekomym rozwiązaniem umowy z fundacją przez dotychczas wspierającą ją firmę.

– Na pocztę fundacji otrzymaliśmy maila z oświadczeniem firmy, która dotąd wspierała nas finansowo. W dokumencie była informacja, że w związku ze skandalicznym zachowaniem jednej z podopiecznych i prześladowaniem przez nią grupy osób, wycofują się z dalszego wspierania fundacji, a sprawa została objęta postępowaniem. Sponsor podkreślał, że firma i współpracujące z nią przedsiębiorstwa wycofują się ze wcześniejszych działań realizowanych na rzecz naszej fundacji – tłumaczy się radna Zwierzchowska.

W tekscie pisma przesłanego do Anny Derewienko czytamy:

Z wielką przykrością przyjęliśmy wiadomość o zerwaniu współpracy i finansowania ze strony długoletniego partnera spowodowanym Pani zachowaniem i postawą wobec najbliższych osób z nim związanych. Wobec toczącego się postępowania i opinii, którą przedstawiają nam sponsorzy, nie możemy narażać fundacji i podopiecznych na jakiekolwiek powiązania z pani osobą” - czytamy w dokumencie przesłanym przez fundację pani Annie i podpisanym przez prezes Katarzynę Zwierzchowską.

Cała sprawa wywołała lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. Utworzony #MuremZaAnią cieszy się ogromną popularnością. 

Wielu internautów skierowało swoją uwagę w stronę Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Ten jednak znany jest ze swoich politycznych upodobań. To oczywiście powoduje, że wszyscy wątpią w podjęcie jakichkolwiek działań. 

 

Inf. tt/tvp.info

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.