Wydarzenia 28 sie 2019 | Redaktor

W związku z awarią warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka” wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zwołał w czwartek na godz. na godz. 8.00 posiedzenie wojewódzkiego sztabu kryzysowego.

Awaria kolektora oczyszczalni ścieków „Czajka” spowodowała, że nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy dostają się wprost do Wisły.

Warszawski ratusz poinformował, że „doszło do awarii układu przesyłowego ścieków”.

- Dzisiaj, w godzinach rannych mieliśmy do czynienia z awarią kolektora, który przesyła część ścieków z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni ścieków „Czajka”. W związku z tym, zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął rano decyzję, żeby dokonać kontrolowanego spustu nieczystości do Wisły. Wróciliśmy tym samym do sytuacji sprzed roku 2012, kiedy ta część ścieków była bezpośrednio odprowadzana do Wisły - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej.

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje, że według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nieczystości ze stolicy dotrą do Włocławka po 125 godzinach od zrzutu, a do do Torunia po 142 godz.

Dlatego wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zwołał w czwartek na godz. 8.00 posiedzenie wojewódzkiego sztabu kryzysowego.

red


AKTUALIZACJA:

Wojewoda kujawsko-pomorski weźmie udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Płocku o godz. 9.30. Tym samym spotkanie wojewódzkiego sztabu kryzysowego zostało odwołane.

   

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor