Wydarzenia 22 sty 2018 | Redaktor
We wtorek w ratuszu spotkanie w sprawie Trasy Uniwersyteckiej

Urząd Miasta Bydgoszczy / fot. Wikipedia

We wtorek (23.01) o godz. 9 w Urzędzie Miasta Bydgoszczy odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki Przestrzennej. Jednym z tematów będzie aktualna sytuacja na budowie przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej.

Oddanie nowego odcinka Trasy Uniwersyteckiej w terminie – czyli do 30 czerwca tego roku - wydaje się nierealne. 1 stycznia wykonawca przedłużenia trasy – firma Kobylarnia - miał mieć do dyspozycji cały teren budowy, łącznie z działkami przy ul. Ujejskiego, które zajmuje Tartak Bydgoszcz. Firma nie tylko nie wyniosła się ze swojej siedziby, ale w dodatku inwestuje w nowy sprzęt. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski publicznie zarzucił wojewodzie bezczynność w związku z postępowaniem egzekucyjnym działek przy ul. Ujejskiego. Wojewoda te zarzuty odpiera.

Czy we wtorek nastąpi przełom w tej sprawie? O godz. 9 w Urzędzie Miasta Bydgoszczy odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta. Zaproszenie na obrady komisji otrzymali wszyscy zainteresowani m.in. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, prezydent Rafał Bruski z zastępcami: Mirosławem Kozłowiczem i Marią Wasiak, wiceprzewodniczący rady miasta Jan Szopiński, sekretarz miasta Edward Dobrowolski, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji Publicznej Tomasz Szymański, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anna Rembowicz-Dziekciowska.

W spotkaniu weźmie udział Krzysztof Pietrzak, właściciel Tartaku Bydgoszcz, a także przedsiębiorcy z ulicy Glinki (gdzie występują wielomiesięczne opóźnienia na budowie). Z naszych informacji wynika, że niepewny jest udział przedstawicieli generalnego wykonawcy firmy Kobylarnia.

Do sprawy wrócimy. Więcej jutro na stronie tygodnikbydgoski.pl a także w czwartkowym wydaniu Tygodnika Bydgoskiego.

 

Nasze poprzednie artykuły na ten temat:

http://tygodnikbydgoski.pl/bydgoszcz/tartak-bydgoszcz-pyta-po-co-nam-zdmikp-w-bydgoszczy

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/miasto-konta-tartak-bydgoszcz-wojna-na-fb-trasa-uniwersytecka-opozniona

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/wlasciciel-tartaku-nie-daje-za-wygrana-budowa-trasy-zagrozona

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/tartak-bydgoszcz-dostal-pieniadze-trasa-uniwersytecka

http://www.tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/wojewoda-odpiera-zarzuty-prezydenta-w-sprawie-tartaku

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/otwarcie-trasy-uniwersyteckiej-w-terminie-pod-wielkim-znakiem-zapytania

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/ratusz-przerywa-cisze-w-sprawe-tartaku-bydgoszcz-beda-kary

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor