Wydarzenia 5 lip 2018 | Redaktor
Wiosną pojedzie więcej nowych autobusów

Spółka MZK ogłosiła przetarg na 11 autobusów / fot. UMB

Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy przygotowują się do zakupu kilkunastu nowych pojazdów. Autobusy zgodnie z nowymi standardami będą wyposażone m.in. w klimatyzację i bezprzewodowy Internet.

Spółka MZK ogłosiła przetarg na 11 autobusów o długości około 18 metrów, którymi może podróżować jednocześnie co najmniej 135 osób.

Wszystkie pojazdy będą miały niską, antypoślizgową podłogę. Zostaną wyposażone w czytelną informację pasażerską i system zapowiedzi głosowych. Tabor ma być również dostosowany do osób niepełnosprawnych. Zgodnie z wprowadzonymi standardami autobusy będą wyposażone m.in. w bezprzewodowy Internet oraz klimatyzację. Nowe przegubowce mają być też przyjazne dla środowiska. Jednym z warunków, który zostanie zapisany w specyfikacji przetargowej, będzie wymóg wyposażenia pojazdów w silniki spełniające nowy standard emisji spalin Euro 6. Ponadto wnętrze pojazdów będzie monitorowane.

O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje cena, technologia wykonania i liczba miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Nowe autobusy mają wyjechać na ulice wiosną przyszłego roku.

Wcześniej Bydgoszcz sfinalizowała z firmą PESA zamówienie na 21 nowoczesnych tramwajów. Początkowo miało być 18 pojazdów, ale zlecenie rozszerzono w związku z przebudową trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Trwają również przygotowania do budowy niezbędnej infrastruktury i zakupu elektrobusów. Zamówienie pierwszych pojazdów planowane jest na przyszły rok.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor