Aktualności 21 lis 2020 | kp
Koniec filmowej przygody w Ostromecku

Dzień otwarty na planie „W2”, Ostromecko, 25 września 2020 r./fot. Anna Kopeć

Od niedzieli (22 listopada) zespół parkowy zostanie ponownie udostępniony zwiedzającym po tym, jak stał się planem filmowym dla Wojciecha Smarzowskiego i jego najnowszej produkcji.

W naszym regionie zdjęcia do filmu o roboczym tytule „W2” (nazywanym przez media „Wesele 2”) rozpoczęły się 17 września. Przez pierwsze dwa dni jako „miejsce akcji” Smarzowskiemu posłużył Stary Fordon, a następnie przeniesiono się do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku, gdzie do listopada kręcono ostatnie sceny.

Film Smarzowskiego ma nawiązywać do „Wesela” z 2004 roku i dotykać relacji polsko-żydowskich, w tym wydarzeń z Jedwabnego. W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Więckiewicz, Agata Kulesza i Andrzej Chyra.

Dzień otwarty na planie „W2”, Ostromecko, 25 września 2020 r./fot. Anna Kopeć

W Ostromecku kręcono kluczowe dla produkcji sceny wesela. Od 14 września pałace, restauracja i park zostały zamknięte dla zwiedzających, a na teren zespołu parkowego wkroczyła ekipa filmowa. Teraz Ostromecko zostaje ponownie udostępnione zwiedzającym, jednak z powodu pandemii wnętrza obiektów, w tym restauracja, pozostają nadal zamknięte.

Dzień otwarty na planie „W2”, Ostromecko, 25 września 2020 r./fot. Anna Kopeć

Cały kompleks, w skład którego wchodzi również Pałac Stary z połowy XVIII wieku i 38-hektarowego parku należy do gminy Bydgoszcz. Zarządza nim Miejskie Centrum Kultury. W okresie wiosenno-letnim w parku odbywają się imprezy plenerowe m.in. koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej, konkursy i warsztaty plastyczne, plenerowe spotkania z poezją, imprezy rekreacyjno-sportowe oraz inne wydarzenia.

Czytaj także: Wojciech Smarzowski przejmie Ostromecko. Wstępu nie będzie oraz Smarzowski w Ostromecku. Trwają zdjęcia do „W2” [FOTORELACJA]

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor