Aktualności 14 lip 2020 | mk
Kryzys śmieciowy trwa. Komunalnika w końcu zastąpi inna firma? [KOMUNIKAT]

fot. Anna Kopeć, archiwum

Ratusz zapowiada, że w części miasta obsługiwanej przez PHU Komunalnik odbiory może zacząć realizować inny podmiot. Obecnie podejmowane są działania w tym kierunku.

Przetarg na wywóz śmieci z trzech sektorów miasta został rozstrzygnięty w połowie marca, firma pracę miała zacząć 1 kwietnia. Z zadania jednak się nie wywiązała – mieszkańcy szybko zaczęli się skarżyć na brak pojemników, odbiorów śmieci i na brak kontaktu z samym Komunalnikiem, o czym pisaliśmy m.in. tutaj.

17 maja upłynęło postawione firmie ultimatum, wszystkie problemy spółka położyła jednak na karb panującej epidemii, do zerwania umowy więc nie doszło. (Więcej czytaj Ulitmatum prezydenta w koszu. Kolejna szansa dla Komunalnika). Mimo poprawy, którą relacjonował magistrat, skargi nie ustały. 

mat. Urzędu Miasta Bydgoszczy z 17 maja 2020 roku

Miasto naliczyło firmie łącznie już ponad dwa miliony złotych kar umownych, zlecało także odbiory zastępcze.

Teraz ratusz informuje, że zostały podjęte kroki, by obsługę sektorów dotąd będących pod pieczą Komunalnika, przejąła inna firma. „Prezydent Rafał Bruski polecił rozpoczęcie działań gwarantujących właściwą jakość odbioru odpadów, w tym wypracowanie rozwiązań umożliwiających w krótkim terminie realizację odbioru odpadów w części miasta obsługiwanej aktualnie przez PHU Komunalnik, przez inny podmiot” - czytamy w komunikcie. Szczegółów jednak na razie – z powodu, jak tłumaczy ratusz, toczących się działań prawnych na razie nie podano.

Cały komunikat miasta czytaj poniżej.

Mimo wielu tygodni intensywnych działań zmierzających do zapewnienia Mieszkańcom należytego standardu odbioru odpadów, w tym naliczenia kar w wysokości ponad 2 milionów złotych oraz stosowania odbiorów zastępczych, liczba skarg mieszkańców na jakość odbioru odpadów wykonywanego przez firmę PHU Komunalnik nie spada. W związku z tym prezydent Rafał Bruski polecił rozpoczęcie działań gwarantujących właściwą jakość odbioru odpadów, w tym wypracowanie rozwiązań umożliwiających w krótkim terminie realizację odbioru odpadów w części miasta obsługiwanej aktualnie przez PHU Komunalnik, przez inny podmiot. Ze względu na podejmowane działania prawne więcej informacji będziemy mogli przekazać w późniejszym terminie.

Biuro Prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy

mk Autor