Aktualności 20 mar 10:22 | Redaktor
PILNE! Apel od wolontariuszy z grupy BYDGOSZCZ SZYJE MASKI DLA MEDYKÓW [ZDJĘCIA]

fot. grupa BYDGOSZCZ SZYJE MASKI DLA MEDYKÓW

Uwaga, jest apel od wolontariuszy z grupy Widzialna Ręka - Bydgoszcz, którzy mogliby wspomóc w bardzo konkretnej sprawie. Chodzi o grupę: BYDGOSZCZ SZYJE MASKI DLA MEDYKÓW.

W ramach tej oddolnej grupy wolontariuszy, w sekcjach pomocowych, ludzie szyją maski, ale potrzeba więcej chętnych do tego i bardzo potrzebne są materiały!

Wszystkie informacje co do materiałów i sposobu szycia udziela koordynator tej oddolnej akcji, wolontariuszka Paulina Chabowska  pod numerem telefonu:

530 792 302

Grupa szyjąca bardzo potrzebuje „NA JUŻ”:

fizelinę najlepiej z atestem,

bawełnę gładką,

cienkie białe gumki,

troczki bawełniane

Potrzebne są także kolejne osoby szyjące.

- Aktualnie szyjących jest już niemal 300 kobiet z maszynami do szycia, czekają tylko na materiały i każda może zrobić nawet i 100 sztuk,  ale nie mają z czego szyć – apeluje jedna z wolontariuszek grupy Widzialna Ręka Bydgoszcz.

Pamiętajcie, że maseczki zużyją się bardzo szybko, a personel medyczny jest na pierwszej linii frontu walki z wirusem. Nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, że chodzi o bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami, którym ratownicy, pielęgniarki i lekarze po prostu pomagają, a tym samym pomagają wszystkim.

Pamiętajmy, że pracownicy medyczni mają tak samo rodziny, a w rodzinach także osoby starsze, czy chore, osoby z podwyższonego ryzyka. Musimy pomagać im najbardziej. Nie mogą się zarazić, dlatego tak ważne jest aby mieli ogromny zapas maseczek. My możemy je przygotować.

O grupie Widzialna Ręka - Bydgoszcz tutaj

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor