Region 22 cze 07:31 | Redaktor
Pociąg „Rybitwa” odjechał w swoją pierwszą podróż nad morze do Kołobrzegu [ZDJĘCIA]

fot. własne

Pierwsi pasażerowie pojechali w sobotę (22 czerwca) nad morze pociągiem „Rybitwa”. Skład będzie kursował w weekendy przez całe wakacje na trasie z Torunia Wschodniego przez Bydgoszcz do Kołobrzegu.

Z przejazdów pociągiem „Rybitwa” można skorzystać we wszystkie soboty i niedziele w terminie od 22 czerwca do 31 sierpnia. Czas przejazdu nad morze wynosi 5 godzin i 5 minut, a podróż powrotna jest krótsza – trwa 4 godziny i 53 minuty. To świetna inspiracja do planowania np. wyjazdów weekendowych.

Sezonowa linia jest obsługiwana przez zakupione w 2022 roku najnowocześniejsze składy 22WEg, w których jest klimatyzacja, są udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, miejsca na przewóz rowerów i bezpłatny dostęp do wi-fi.

Trasa z Kujaw nad morze ma długość 312 km. Zaczyna się w Toruniu Wschodnim, z którego pociąg rusza o godz. 5:32. Przed przyjazdem do Kołobrzegu o godz. 10:37 zatrzymuje się na 16 stacjach:

Toruń Miasto, Toruń Główny, Solec Kujawski, Bydgoszcz Wschód, Bydgoszcz Leśna, Bydgoszcz Główna, Nakło nad Notecią, Wyrzysk Osiek, Piła Główna, Jastrowie, Szczecinek, Szczecinek Chyże, Szczecinek Bugno, Grzmiąca, Białogard, Karlino. Podróż powrotna zaczyna się o godz. 17:02 i trwa do 21:55.

Szczegółowy rozkład:

Źródło: Polregio

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor