Komunikacja 8 lip 14:25 | Redaktor
Zmiany w komunikacji. Otwierają Łęczycką

fot. ZDMiKP w Bydgoszczy

Drogowcy informują: Kończymy przebudowę pierwszego odcinka ul. Łęczyckiej na Bartodziejach. We wtorek 9 lipca przebudowany odcinek ulicy Łęczyckiej zostanie otwarty dla aut. Dzień później autobusy wrócą na standardowe trasy. Zmiany pozwolą rozpocząć kolejny etap prac.

W ramach zadania powstały nowe chodniki i wjazdy na posesje. Ułożona została też nowa nawierzchnia. Zadanie realizowane przez firmę Strabag obejmuje remont ulicy Łęczyckiej na odcinku od ulicy Kamiennej do ulicy Fordońskiej. Prace budowlane realizowane są etapami.

Kończy się I etap prac na odcinku od ul. Fordońskiej do ronda przy ul. Skłodowskiej-Curie.

Ułożona została już nowa nawierzchnia. Rozszerzono jednak zakres prowadzonych robót i zlecono dodatkowo przebudowę chodnika po zachodniej stronie ulicy.

Wykonane zostały też zjazdy na posesje. We wtorek (9 lipca) będą prowadzone jeszcze prace porządkowe na budowie i montaż oznakowania pionowego, ale w godzinach popołudniowych ul. Łęczycka od ul. Fordońskiej zostanie udostępniona do ruchu. Od środy (10 lipca) autobusy wrócą na standardowe trasy.

Obecnie linie nr 59, 64, 69, 89 i 33N kursują ul. Bałtycką.

Rusza II etap robót

Dzięki zakończeniu prac przy ul. Fordońskiej wykonawca przystąpi do prac na odcinku ul. Łęczyckiej od ronda na ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Bocznej (II etap - wysokość stacji benzynowej). W wtorek w godzinach popołudniowych (9 lipca) powyższy odcinek zostanie zamknięty dla ruchu.

Po zakończeniu tych prac, wykonawca przystąpi do ostatniego etapu robót przy ul. Kamiennej (III etap). Zakończenie wszystkich robót nastąpi jesienią bieżącego roku.

Wykonawcą robót jest firma STRABAG Sp. z o.o. Koszt zadania to ponad 7,5 mln zł.

Rowerem po ul. Łęczyckiej

Drogowcy podkreślają też, że obecnie realizowane zadanie nie obejmuje przebudowy skrzyżowania na ul. Łęczyckiej z Skłodowskiej-Curie oraz chodnika po wschodniej stronie Łęczyckiej.

Docelowo planowana jest tam budowa ciągu pieszo-rowerowego, który połączy się z trasą rowerową planowaną też w ciągu ul. Curie-Skłodowskiej. Dla nowego zadania trwają już prace projektowe.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Baner NIW

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor