Bydgoszcz 9 wrz 2020 | kp
Przebudowa trybuny południowej. Wstęp do zmian na stadionie Polonii

Prace rozbiórkowe trybuny wschodniej /fot. Anna Kopeć (archwium)

Część stadionu Polonii Bydgoszcz jest już po remoncie. Miasto przygotowuje się do kolejnych zmian. W piątek (4 września) ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy trybuny południowej ,,A”.

Obiekt im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Sportowej 2 wkrótce ma zyskać nową trybunę. Na początku września miasto ogłosiło przetarg. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy trybuny południowej - sektor „A” (połączenie trybuny głównej z nowo przebudowaną trybuną wschodnią).

Wykonawca będzie miał rok od daty zawarcia umowy na wykonanie zamówienia, a już w pierwszym miesiącu będzie musiał przygotować wniosek o ustalenie warunków zabudowy.

 

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Miasto zapłaci wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe, ustalone na podstawie oferty, którą złoży. Pieniądze będą przekazane w trzech ratach – 20 procent i dwa razy po 40 procent ustalonej sumy (w określonych miesiącach). 

Dla zainteresowanych 10 września o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie, na którym będzie okazja do obejrzenia miejsca planowanej inwestycji. Wykonawcy spotkają się na Stadionie Polonii przy wejściu głównym (od ul. Sportowej).

Trybuny wschodnie „B” 

Przypominamy, że miasto miało problem ze znalezieniem wykonawcy na budowę trybuny wschodniej „B” na stadionie Polonii Bydgoszcz. Pierwotnie składanie ofert ustalono na 31 października 2019 roku, ale miasto kilkukrotnie przedłużało ten termin (więcej na ten temat tutaj). 

Stadion Polonii Bydgoszcz im. Józefa Piłsudskiego ma bardzo bogatą tradycję. Kiedyś pełnił funkcję stadionu miejskiego, a jego otwarcia dokonał sam prezydent RP Stanisław Wojciechowski. Uroczyste otwarcie miało miejsce 3 sierpnia 1924 roku, jednak pierwsze mecze zaczęto na nim rozgrywać dopiero dwa lata później. Najpierw było to obiekt typowo piłkarski i lekkoatletyczny. Do czasu, aż zawarczały na nim pierwsze żużlowe motocykle.

 

Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy

 

kp Autor