Raport z miasta szczęśliwych mieszkańców. Tylko pytania [FELIETON ]

Redaktor | 10 lis 2019 Dlaczego pozbyto się z Bydgoszczy imprezy przynoszącej miastu ogromne promocyjne zyski (w całym dosłownie świecie), na których pozyskanie trzeba by wydać fortunę ? Dlaczego tych promocyjnych walorów nie dostrzegała większość radnych, o prezydencie i władzach miasta nie wspominając? - pyta Konstanty Dombrowicz.

Festiwal cudem ocalony [KOMENTARZ GRZEGORZA DUDZIŃSKIEGO]

Redaktor | 8 paź 2019 Realizacja tegorocznego IX Festiwalu Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy” stała pod wielkim znakiem zapytania. Pomogła dopiero bezpośrednia interwencja wicepremiera Piotra Glińskiego. Nie sądzę, aby czekanie na cud w postaci nadzwyczajnej interwencji było sposobem na normalne funkcjonowanie kulturze. Mimo tych zastrzeżeń bardzo cieszę się, że mogę Was wszystkich zaprosić na...

List z folwarku [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 3 paź 2019 „Ostatnio jeden sztukmistrz, taki na oko dobrze wykarmiony, palnął gadkę, że niby ci, co głosują nie na tych, co trzeba, to potomkowie chłopów folwarcznych i mszczą się za wieki ciemiężenia. Ja tam nie wiem” - z przymrużeniem oka pisze Jarosław Jakubowski.

Emocje przeżywam razem z kibicami [ROZMOWA]

Redaktor | 15 wrz 2019 Bieg żużlowy to tzw. „pocisk”: minuta i meta. Przekaz musi być szybki, emocjonujący i przy tym zrozumiały – mówi o pracy dziennikarza sportowego redaktor Polskiego Radia PiK Bartosz Kustra.

Kazali mi robić sondy, a ja zamarzyłam o reportażach [ROZMOWA]

Redaktor | 10 sie 2019 – Trzeba wejść do mieszkania rozmówcy, nie tylko skracając dystans, ale zupełnie go niwelując. Nie może być tak, że „ja, pani redaktor, zadaję ci teraz człowieku pytanie” – o kulisach swojej pracy opowiada Żaneta Walentyn*, ceniona i wielokrotnie nagradzana reportażystka Polskiego Radia PiK.

Czego arcybiskup Jędraszewski NIE powiedział [FELIETON]

Redaktor | 8 sie 2019 Manipulacyjny skrót myślowy, którym atakuje się ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, polega na wmawianiu ludziom, iż powiedzenie, że ideologia genderowa jest zarazą, to to samo, co powiedzenie, że osoba homoseksualna to zaraza. A przecież takie twierdzenie jest absurdem samym w sobie – pisze Katarzyna Chrzan, redaktor naczelna portalu Katolicka Bydgoszcz.

Kurator oświaty: O podwójnym naborze rozpowszechnia się mity [WYWIAD]

Redaktor | 7 sie 2019 W każdym liceum w Bydgoszczy została podwojona liczba oddziałów i podwojona tym samym liczba miejsc. To jest miasto wyróżniające się na tle całego województwa – mówi o naborze do szkół średnich kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”.

Kogo boli Polska [FELIETON JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 3 sie 2019 Gombrowicz, gdyby żył, to pewnie znalazłby w szczęśliwie ginącym gatunku o nazwie „polski intelektualista” temat na niejedno dzieło. Trudno wszak o byt bardziej upupiony – pisze Jarosław Jakubowski.

Przesłanie Pana Niktiewicza, czyli zdradzeni w samo południe [FELIETON]

Redaktor | 31 lip 2019 Piszę ten felieton w przededniu 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, gdy jak co roku, ożywają dyskusje o racjonalności decyzji podjęcia zbrojnego zrywu w umęczonej przez lata niemieckiej okupacji Warszawie. Ale nie będę Cię, Drogi Czytelniku, zanudzał rozważaniami „za i przeciw”.

Zbrodnia popełniona na Starym Rynku [FELIETON]

Redaktor | 14 lip 2019 Kilka lat temu prezydent Rafał Bruski zaskoczył wszystkich oświadczeniem: - Powoli możemy zacząć myśleć o naszej wieży Eiffla, o czymś szalonym i symbolicznym, co może być naszym wyróżnikiem.