Religia 27 mar 13:38 | mk
Bazylika pomaga! Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. Bazylika Pomaga, Facebook (za zgodą)

W sobotę (27 marca) przez bydgoską Bazyliką odbyło się śniadanie wielkanocne dla osób ubogich i bezdomnych. Wydano ok. 300 posiłków.

Z okazji zbliżających się świąt wolntariusze akcji „Bazylika pomaga”, w ramach śniadania wielkanocnego, przygotowali ok. 300 posiłków. 

Obowiązkowe były jajka z majonezem i kiełbasa z bigosem. Osoby korzystające z pomocy w ramach akcji otrzymały także paczki z żywnością. 

Akcja „Bazylika pomaga” działa w oparciu o współpracę Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo i wolontariuszy, m.in. członków Młodzieży Misjonarskiej.

Z powodu epidemii wydawanie posiłków od wielu miesięcy odbywa się na świeżym powietrzu. Wiosną poprzedniego roku na tyłach kościoła ustawiono namioty, jesienią żywność można było odbierać przed wejściem do Bazyliki, a obecnie – przy domku obok lewego skrzydła kościoła.

Posiłki wydawane są w dni powszednie od godz. 16.00, wcześniej w razie potrzeby można otrzymać także ciepłe ubrania i buty.

W okresie jesienno-zimowym osoby bezdomne mogą także skorzystać z pomocy ogrzewalni, działającej w lewym skrzydle kościoła (dawnej Kaplicy Akademickiej).

mk Autor