Religia 5 gru 2020 | mk
Męski Różaniec tym razem wyruszył z Bazyliki [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Mija rok od pierwszej procesji różańcowej mężczyzn ulicami Bydgoszczy. Tym razem, 5 grudnia, uczestnicy przeszli nową trasą: z Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Blisko rok temu, 7 grudnia 2019 r., w Bydgoszczy odbył się pierwszy Męski Różaniec. Od tego czasu wydarzenie jest organizowane co miesiąc, w każdą pierwszą sobotę.

– Grudniowy Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy przebiegać będzie inaczej. Zmieniamy porę i trasę przemarszu. Intencja pozostaje ta sama: wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy nasze i świata! Modlimy się za nasze rodziny i miasto. Zapraszamy mężczyzn (w każdym wieku) do wspólnej modlitwy – zapowiadali kilka dni temu organizatorzy, regionalna grupa Wojowników Maryi, na Facebooku.

Wydarzenie tym razem rozpoczęło się Eucharystią i nabożeństwem pierwszosobotnim w Bazylice św. Wincentego à Paulo o godz. 8.00. Po jego zakończeniu mężczyźni wyruszyli z procesją, która zakończyła się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18) na Wyżynach, gdzie o godz. 12.00 została odprawiona Msza święta, a po niej – nabożeństwo pierwszosobotnie.

Przed Różańcem organizatorzy zapowiedzieli, że wydarzenie odbywa się za zgodą władz miasta, a uczestnicy będą przestrzegać obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Do tej pory procesje wyruszały spod sanktuarium na Wyżynach – gdzie cyklicznie odbywają się spotkania regionalnej grupy Wojowników Maryi – a kończyły się w katedrze.

W okresie wiosennych obostrzeń mężczyźni modlili się sztafetowo, w lipcu mogli wrócić do tradycyjnej formuły, w listopadzie natomiast modlili się na cmentarzu przy parafii pw. św. Józefa Rzemieśnika.

Wojownicy Maryi to ogólnopolska wspólnota poświęcona formacji mężczyzn. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii Matki Bożej Fatimskiej (Ogrody 18) oraz przy parafii pw. św. Marka (ul. Salezjańska 1). Więcej czytaj tutaj.

Zdjęcia: Anna Kopeć

Więcej fotografii w galerii poniżej

mk Autor