Religia 5 lut 16:41 | ak
Męski różaniec ulicami Bydgoszczy. Tym razem w dwóch procesjach [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

– Pierwsza sobota miesiąca, jak zawsze – dla naszej Mamy! Wynagradzamy wszystkie obelgi przeciw Jej Niepokalanemu Sercu – tłumaczą na Facebooku organizatorzy procesji różańcowej. 5 lutego, mężczyźni, modląc się, przeszli ulicami miasta.

Tym razem dwa Męskie Różańce przeszły ulicami Bydgoszczy. Pierwsza procesja wyruszyła z Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2) o godz. 9.00  i przeszła ulicami przynależnymi do parafii. Mężczyźni modlili się, wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi „grzechy nasze i świata”.

fot. Anna Kopeć

Natomiast druga procesja wyruszyła o godz. 14.00 z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18) na Wyżynach. W drodze uczestnicy odmawiali wszystkie cztery części różańca: radosną, światła, bolesną i chwalebną.

fot. Wojownicy Maryi Bydgoszcz/facebook

Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy cyklicznie organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi. Modlitwa odbywa się zawsze w pierwszą sobotę miesiąca - w Kościele katolickim to dzień nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi wyrządzone Jej zniewagi.  Do uczestnictwa w procesji zaproszeni są wszyscy mężczyźni, niezależnie od wieku.

Więcej czytaj tutaj.

Ogólnopolską wspólnotę Wojowników Maryi założył ks. Dominik Chmielewski, salezjanin, stąd związek z charyzmatem świętego Jana Bosko. Jak tłumaczą Wojownicy, „walczą  poprzez modlitwę, ascezę i pokutę o pierwsze miejsce dla Boga w swoim życiu i całkowite poświęcenie się w miłości do swoich rodzin, żon i dzieci”. Do wspólnoty mogą należeć także mężczyźni, którzy jeszcze nie założyli rodziny.

ak Autor