Religia 3 lip 15:16 | ak
Mężczyźni kontynuują modlitwę różańcową [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W pierwszą sobotę miesiąca (3 lipca) tradycyjnie odbył się Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy. Mężczyźni, modląc się, przeszli z Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2) do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18).

W drodze uczestnicy odmawiają wszystkie cztery części różańca świętego. O godz. 12.00 w sanktuarium na Wyżynach odprawiana jest Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po niej odbywa się nabożeństwo pierwszosobotnie. 

fot. Anna Kopeć

Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy cyklicznie organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi, ogólnopolskiej wspólnoty poświęconej formacji mężczyzn na dobrych mężów i ojców. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii MBF oraz przy parafii pw. św. Marka (ul. Salezjańska 1). 

Więcej czytaj tutaj.

Ogólnopolską wspólnotę Wojowników Maryi założył ks. Dominik Chmielewski, salezjanin, stąd związek z charyzmatem świętego Jana Bosko. Jak tłumaczą Wojownicy, „walczą  poprzez modlitwę, ascezę i pokutę o pierwsze miejsce dla Boga w swoim życiu i całkowite poświęcenie się w miłości do swoich rodzin, żon i dzieci”. Do wspólnoty mogą należeć także mężczyźni, którzy jeszcze nie założyli rodziny.

ak Autor