Religia 1 lut 2020 | Redaktor
Mężczyźni przeszli przez miasto, modląc się różańcem [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Już po raz trzeci odbył się Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy. W sobotę (1 lutego) procesja przeszła z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18) do katedry.

Modlitwa rozpoczęła się po Mszy świętej i nabożeństwie pierwszosobotnim w sanktuarium MBF. Następnie procesja przeszła do parafii św. Jadwigi Królowej i parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na kolejnych etapach odmawiane były tajemnice różańca: radosne, światła, bolesne i chwalebne.

Ostatnią część różańca mężczyźni odmówili przy amfiteatrze, na rogu ulic Mostowej i Grodzkiej. Wydarzenie zakończyło się w katedrze koronką do Miłosierdzia Bożego.

W czasie procesji zbierane były datki na rzecz toruńskiego hospicjum dla dzieci – Nadzieja. 

Organizatorem wydarzenia jest bydgoska wspólnota Wojowników Maryi. – Chcemy pokazać, że nie wstydzimy się Maryi, że Ją kochamy. To nie wstyd pokazać się na ulicy z różańcem w dłoni, modlić się – tłumaczył ideę męskiego różańca lider wspólnoty, Przemysław Pytliński. 

Męski Różaniec odbywa się zawsze w pierwszą sobotę miesiąca.

Czytaj także: Dlaczego taki hejt na Wojowników Maryi [KOMENTARZ]?

Ogólnopolską wspólnotę założył ks. Dominik Chmielewski, salezjanin, stąd związek z charyzmatem świętego Jana Bosko. Jak tłumaczą Wojownicy, „walczą  poprzez modlitwę, ascezę i pokutę o pierwsze miejsce dla Boga w swoim życiu i całkowite poświęcenie się w miłości do swoich rodzin, żon i dzieci. Do wspólnoty mogą należeć także mężczyźni, którzy jeszcze nie założyli rodziny. Bydgoskie spotkania Wojowników Maryi odbywają się 13. dnia miesiąca. Rozpoczynają się Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18) o godz. 17.00. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor