Religia 2 kwi 17:25 | mk
Misterium Męki Pańskiej na antenie radia [AUDIO]

Misterium zostało m.in. dwukrotnie wystawione w parafii MBKM w Fordonie/fot. Anna Kopeć

„Jestem z wami” to tytuł XX Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Z powodu pandemii przybrało formę słuchowiska, które zaprezentowano w parafiach diecezji bydgoskiej. W Wielką Sobotę będzie je można usłyszeć w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw.

Organizatorzy ze słuchowiskiem odwiedzili parafie w Białych Błotach, Unisławiu, Szubinie, a także kilka parafii w Bydgoszczy, m.in. pw. NSPJ, Świętego Krzyża, Ducha Świętego, Matki Bożej Królowej Męczenników. – Będzie możliwość spotkania z Bogiem, który Tobie i mnie mówi: „Jestem z wami” – zapowiadała Misterium Mariola Ciesielska, autorka scenariusza i reżyserka. 

Słuchowisko zostało zarejestrowane m.in. na płytach, które można otrzymać, pisząc do organizatorów. Zapowiedziano również, że zostanie udostępnione w Internecie. 

W Wielką Sobotę (3 kwietnia) o godz. 18.05. zostanie wyemitowane na antenie Polskiego Radia PiK (100,1 MHz, www.radiopik.pl). 

Poniżej można odsłuchać utworu z misterium.

Inscenizacja w fordońskiej Dolinie Śmierci, miejscu kaźni bydgoszczan na początku II wojny światowej, po raz pierwszy zrealizowano w 2001 roku. Od tego czasu odbywała się każdego roku w Niedzielę Palmową (z wyjątkiem 2013 i 2020), przy udziale ok. 200–300 wolontariuszy: aktorów, realizatorów. Liczba widzów w 2012 roku sięgnęła 20 tysięcy.  Głównym organizatorem misterium jest Stowarzyszenie Katolików „POKOLENIE”. 

Zdjęcia ze słuchowiska z elementami inscenizacji tutaj.

mk Autor