Religia 8 cze 14:35 | Redaktor
Rapuje na chwałę Boga. Fundacja Syloe zaprasza na koncert Przemka Wieczorka

fot. mat. Fundacji Syloe

Stracił obie ręce, próbując popełnić samobójstwo. „Z czasem poznał Boga i dziś rapuje, oddając Bogu chwałę” - zapowiada Fundacja Syloe. 19 czerwca w amfiteatrze przy ul. Mostowej odbędzie się koncert Przemka Wieczorka.

Przemysław Wieczorek przed laty, będąc pod wpływem narkotyków, rzucił się pod pociąg – w konsekwencji stracił ręce. Dziś jest osobą wierzącą, wykonawcą chrześcijańskiego hip-hopu, prowadzi też zajęcia dotyczące profilaktyki uzależnień. 19 czerwca o godz. 16.00 będzie można go usłyszeć w Bydgoszczy, w amfiteatrze przy ul. Mostowej. Podczas wydarzenia promowane będą profilaktyka uzależnień i rodzicielstwo zastępcze. „Wielki deficyt jest w tym zakresie w całym kraju” - piszą organizatorzy.

Na wydarzenie zaprasza Fundacja Syloe, chrześcijańska organizacja ponaddenominacyjna, działająca społecznie i charytatywnie. 

Od czerwca 2020 r. Fundacja współpracuje z Bankiem Żywności w Grudziądzu - paczki żywnościowe trafiają do ponad 30 rodzin potrzebujących. W marcu zorganizowano również „wydawkę” dla potrzebujących matek z małymi dziećmi (...).

W maju powstał Punkt Konsultacyjny na bydgoskich Kapuściskach (ul. Chemiczna 3) z darmową pomocą w problemie uzależnień oraz pomocą psychologiczną. Powodem utworzenia tego miejsca jest osobiste doświadczenie Marcina i Weroniki Jankowskich: Marcin jest osobą, która poradziła sobie z nałogiem, a Weronika jest psychologiem. Łącząc swoje siły, pomagają innym przezwyciężać życiowe trudności. 

Fundacja wspiera również rodzicielstwo zastępcze, przekazując dla potrzebujących rodzin zastępczych paczki żywnościowe, organizując paczki z produktami dla małych dzieci przebywających w Zawodowych Rodzinach Zastępczych pełniących funkcję Pogotowia Rodzinnego. Aktualnie Fundacja jest partnerem w wygranym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej projekcie dotyczącym promocji rodzicielstwa zastępczego. 

- opisują twórcy Fundacji. 

Więcej o działalności Fundacji Syloe można dowiedzieć się na Faceooku: fb/FundacjaSyloeBydgoszcz. Jej działania można wesprzeć, dokonując wpłaty na konto: 23 1600 1185 1817 2492 3000 0003.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor