Religia 2 sty 2022 | ak
Wojownicy Maryi rozpoczęli 2022 rok modlitwą [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W przypadającą w Nowy Rok (1 stycznia) pierwszą sobotę miesiąca tradycyjnie odbyła się Procesja Różańcowa Ulicami Bydgoszczy. Mężczyźni, modląc się, przeszli ulicami miasta.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18) na Wyżynach,  gdzie została odprawiona Msza święta, a po niej – nabożeństwo pierwszosobotnie. Procesja spod kościoła wyruszyła ok. godz 14.00 i przeszła ulicami przynależnymi do parafii. 

- W modlitwie odmawiając Różaniec Święty przeszliśmy ulicami na Wyżynach wynagradzając Matce Bożej w intencji Pierwszych Sobót Miesiąca i dziękując za otrzymane łaski i opiekę oraz w intencji ochrony naszego miasta i mieszkańców Bydgoszczy - tłumaczą na Facebooku organizatorzy procesji różańcowej.

Uczestnicy odmawiali wszystkie cztery części różańca: radosną, światła, bolesną i chwalebną.

fot. Anna Kopeć

Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy cyklicznie organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi, ogólnopolskiej wspólnoty poświęconej formacji mężczyzn na dobrych mężów i ojców. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii MBF oraz przy parafii pw. św. Marka (ul. Salezjańska 1). Więcej czytaj tutaj.

Termin Męskiego Różańca oznaczono właśnie na pierwsze soboty, ponieważ w te dni w Kościele katolickim w niektórych parafiach odbywają się nabożeństwa wynagradzające Maryi wyrządzone Jej zniewagi. Praktykowanie tych nabożeństw wiąże się z objawieniami fatimskimi. 

ak Autor