Region 5 wrz 2022 | Redaktor
Baśniowe spotkanie odbyło się na Zamku Bierzgłowskim

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W niedzielę (4 września) Zamek Bierzgłowski zamienił się w magiczną krainę. W pogodne popołudnie na terenie zamku zgromadziło się liczne grono miłośników bajecznych historii. 

Spektakle i warsztaty teatralne, występy cyrkowe, kino letnie, baśniowe sesje zdjęciowe i malarski plener dla dzieci przyciągnęły młodsze i starsze dzieci.

Wśród atrakcji dla najmłodszych sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sceniczne: Teatr Gapiszona przygotował serię krótkich scenek, nawiązujących do tradycji dawnych teatrów ulicznych dla dzieci, a aktorzy Teatru Baj Pomorski wystąpili z koncertem zatytułowanym „Lalki śpiewają”. Nie zabrakło także pokazów cyrkowych – m.in. klauna i szczudlarza.

Na zamku można było spotkać postacie z bajek, a dzięki wypożyczalni kostiumów – mogliśmy wcielić się w jedną z nich. Na odwiedzających czekał także fotograf wykonujący profesjonalną, darmową sesję w magicznych kostiumach.

fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P

Podczas warsztatów dzieci poznały różne rodzaje lalek i wykonały jedną według własnego pomysłu, a miłośnicy sztuk plastycznych namalowali ulubioną bajkową postać. Baśniowe spotkanie uświetnił warszawski kataryniarz, który wraz z papugą, przygrywał znane melodie i snuł opowieści.

fot. Szymon Ździebło, tarantoga.pl dla UMWK-P

Wydarzenie zorganizował samorząd województwa. – Zainteresowanie piknikiem było ogromne. Potwierdza to potrzebę rodzinnego spędzania czasu. Baśniowe pikniki będą spotkaniem cyklicznym, w następnym roku przygotujemy się na większą liczbę uczestników – mówi marszałek Piotr Całbecki.

komunikat Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zmiany –  redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor