Kosmiczna przygoda w Solcu Kujawskim! Planetobus Kopernika zawita do miasta

fot. Centrum Nauki Kopernik
Już 22 i 23 lipca Solec Kujawski stanie się centrum kosmicznych odkryć! Planetobus z Centrum Nauki Kopernik przywiezie do miasta mobilne planetarium, w którym każdy – mały i duży – poczuje się jak prawdziwy astronom.
Inne z kategorii
Strażacy z OSP dostali nowe wozy i sprzęt! Ale potrzeby wciąż są ogromne
Wszyscy możemy być astronomami!
Nie trzeba mieć teleskopu, żeby odkrywać tajemnice kosmosu. Ekipa Planetobusu pokaże, jak fascynująca i dostępna jest astronomia – wystarczy wybrać się w ciemne miejsce, spojrzeć w niebo i... dać się porwać wyobraźni. Dla uczestników przewidziano nie tylko pokazy, ale także cyfrowe broszury pełne ciekawostek, eksperymentów i informacji o gwiazdach, które trafią na maila Soleckiego Centrum Kultury po zakończeniu wydarzenia.
Co zobaczymy pod kopułą?
Planetobus to nie byle autobus – w środku przewozi ogromny, 7-metrowy namiot w kształcie kopuły, mieszczący ok. 30 osób. To właśnie tam, na półokrągłym suficie, wyświetlane są pokazy astronomiczne prowadzone przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Goście zobaczą m.in. Mgławicę Hantle (M27), słynną Mgławicę Orzeł (M16) w gwiazdozbiorze Węża i poznają tajemniczego, 13. znaku zodiaku – Wężownika.
Kiedy i gdzie?
Kosmiczne pokazy odbędą się 22 i 23 lipca w Soleckim Centrum Kultury w Solcu Kujawskim. Warto zarezerwować sobie czas i zabrać całą rodzinę – w końcu taka okazja nie zdarza się często! Wstęp jest bezpłatny, a dobra zabawa i dawka wiedzy gwarantowane.
Planetobus to część programu „Nauka dla Ciebie” – wspólnej inicjatywy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik, finansowanej z państwowej dotacji.
Źródło: Centrum Nauki Kopernik