Wydarzenia 23 sty 2020 | Redaktor
Drzwi otwarte na UTP. Uczniowie zachwyceni [ZDJĘCIA]

fot. UTP

Wykład Dariusza Kulmy, ponad 50 warsztatowych propozycji, ciekawe stoiska, spotkania z przedstawicielami wydziałów — to tylko nieliczne z atrakcji podczas tegorocznych drzwi otwartych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, które odbyły się 22 stycznia.

Ogromną popularnością cieszył się wykład Dariusza Kulmy. Pół tysiąca wejściówek na jego wykład pt.: „Łatwiej, lepiej, skuteczniej – jak zdać maturę z matematyki” rozeszło się błyskawicznie. Dariusz Kulma jest pasjonatą nauczania z wieloletnim doświadczeniem, nagrodzony m.in. tytułem Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Kolejny już rok wypełnione po brzegi oczarowane audytorium ciepło przyjęło nauczyciela.

Podczas drzwi otwartych na UTP odbyły się także bardzo ciekawe warsztaty. Ujarzmianie piorunów, topienie gwoździ, programowanie dronów własnej konstrukcji, roboty lego, inteligentne instalacje elektryczne, to tylko kilka z ponad 50 warsztatowych propozycji tematycznych jakie uniwersytet zaproponował uczestnikom drzwi otwartych.

Siedem uczelnianych wydziałów miało rozstawione stoiska, do których zapraszano maturzystów.
Podczas drzwi otwartych można było zapoznać się z ofertą dydaktyczną uczelni i spotkać się z przedstawicielami wydziałów i jednostek uczelnianych. Ta największa i najstarsza państwowa uczelnia wyższa w Bydgoszczy ma szeroką ofertę kształcenie, z którą mogli zapoznać się uczniowie szkół średnich, którzy interesują się naukami technicznymi, przyrodniczymi, rolniczymi, ekonomicznymi lub artystycznymi.

Co roku uczelnie wyższe starają się przyciągnąć jak największą liczbę studentów na swój uniwersytet, propozycje UTP zaprezentowane podczas tegorocznych okazały się dużą atrakcją dla uczestników, teraz uczelni pozostaje czekać na powitanie nowych studentów w październiku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor