Wydarzenia 12 lis 2018 | Redaktor
Kobiety IT spotykają się w Bydgoszczy

Po raz drugi w Bydgoszczy odbędzie się konferencja Kobiety IT. Organizowane wspólnie przez Nokię i Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego wydarzenie wspierają również rodzime szkoły wyższe.

Pierwsza edycja konferencji Kobiety IT odbyła się przed rokiem. Zjawiło się na niej blisko 200 młodych kobiet zainteresowanych karierą w branży nowoczesnych technologii. – Często wśród młodego pokolenia kobiet panuje przekonanie, że zawody IT są doskonałe dla mężczyzn, bo informatycy kojarzą się z facetami w t-shirtach wgapionymi w ekrany komputerów. To błąd. Kobiety w IT radzą sobie doskonale i chcemy to udowodnić po raz kolejny – mówią organizatorki konferencji z firmy Nokia.

Tym razem konferencja odbędzie się 14 listopada 2018 roku w hotelu City. Jej program zapowiada się interesująco i inspirująco dla uczennic, studentek i wszystkich dziewczyn, które nie wzdrygają się przed naukami ścisłymi. W planie są prelekcje pracujących w IT  kobiet z różnych stron świata. Opowiedzą jak – czasami zawiłe – ścieżki życiowe doprowadziły je do pracy w branży informatycznej.

Nowością w tym roku są specjalne warsztaty, które pomogą poznać praktyczną stronę pracy w nowych technologiach. Będzie można na nich dowiedzieć się m.in. jak powstają aplikacje – na czym polega rola analityka systemowego czy w jaki sposób pisać skrypty.

Podczas przerw kawowych nadarzy się okazja do rozmów o IT i networkingu. Przed rokiem właśnie podczas tych rozmów, wiele uczestniczek konferencji nawiązało bezpośrednie kontakty z kobietami z branży.

Podczas spotkania pojawią się również przedstawiciele uczelni oferujących studia i szkolenia IT – Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkoły Bankowej.

Konferencja Kobiety IT rozpocznie się 14 listopada 2018 r. w hotelu City w Bydgoszczy (ul. 3 Maja 6) o godz. 9:00. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja przez stronę internetową  rejestracja.kobietyit.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor