Wydarzenia 7 wrz 2020 | mk
Koronawirus w SP nr 47. Część uczniów wraca na zajęcia

fot. Szkoła Podstawowa Nr 47 z Oddziałami-Mistrzostwa-Sportowego (2013 rok), Facebook

Do odwołania w Szkole Podstawowej nr 47 z OMS w Bydgoszczy lekcje będą prowadzone w trybie hybrydowym. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryto łącznie u siedmiu pracowników placówki.

Jak przekazuje ratusz, za zgodą Sanepidu szkoła od wtorku (8 września) będzie funkcjonować w trybie hybrydowym. Stacjonarnie uczyć się będą uczniowie klas I-IV, natomiast uczniowie klas V-VIII rozpoczną naukę zdalną. Treningi klas sportowych będą odbywać się „w obiektach klubów sportowych, zgodnie z informacjami przekazanymi przez trenerów” – czytamy na stronie szkoły. 

– W minionym tygodniu szkoła przeszła sanityzację i jest przygotowana na przyjęcie uczniów. Świetlica będzie funkcjonowała normalnie – informuje urząd miasta.

Zajęcia w placówce w dniach 1-7 września zostały zawieszone z powodu zakażenia jednego z pracowników pedagogicznych. – Ze względu na prace związane z przygotowaniem roku szkolnego, kontakt z ww. osobą mieli wszyscy pracownicy naszej szkoły – tłumaczył 31 sierpnia dyrektor Tomasz Wierzewski.

Wkrótce potem test wykazał wynik pozytywny u kolejnej osoby. Na kwarantannę skierowano 41 pracowników, badania potwierdziły zakażenie u kolejnych pięciu osób. 

Szkoła ma rozpocząć stacjonarne funkcjonowanie po powrocie do pracy nauczycieli poddanych kwarantannie.

Na podstawie: komunikat Urzędu Miasta Bydgoszczy

mk Autor