Wydarzenia 7 gru 2017 | Redaktor
Najnowszy numer „Tygodnika Bydgoskiego” znajdziecie w kioskach!

W najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego” zajęliśmy się incydentem między czarnoskórą pasażerką bydgoskiego autobusu a kontrolerami biletów. Kto ma rację w tym sporze? Jak ratusz zareagował na kryzys wizerunkowy miasta?

Wszystko to prezentujemy w naszym „Temacie Tygodnia”. Co jeszcze przygotowaliśmy dla was w „Tygodniku”?

Aktualności

Łęgnowo skażone przez Zachem. Mieszkańcy Łęgnowa wodą ze swoich studni nie mogą nawet podlewać ogródka ani pić zwierząt. Chmura zanieczyszczeń z dawnego Zachemu dostała się do wód gruntowych i pomału zbliża się do Wisły.

Wywiad

Nie chcemy współczucia ani litości. – Czasami rodzice dzieci niepełnosprawnych rezygnują z niektórych aktywności ze względu na ludzi, którzy ich upominają, nie akceptują ich dzieci. To bardzo bolesne zagadnienia – opowiada Piotr Częstochowski, pomysłodawca inicjatywy „Dziecięce Graffiti”.

Historia

Utajniona eksplozja sprzed lat. W nocy 19 listopada 1952 r. mieszkańców Bydgoszczy zbudziła potężna eksplozja. Do wybuchu doszło w miejscu oddalonym o kilka kilometrów od miasta, w Wytwórni Chemicznej nr 9 w Łęgnowie.

Kultura

Andrzej Szwalbe i muzyka dawna. Instrumentolog Petr Sefl z Pragi, dawny współpracownik wieloletniego dyrektora filharmonii, będzie gościem konferencji „Andrzej Szwalbe i muzyka dawna”, która odbędzie się w piątek (8grudnia) w Bydgoszczy.

Gorzki smak przeznaczenia. Yorgos Lanthimos tworzy filmy, delikatnie mówiąc, specyficzne. Obok najnowszego obrazu Greka – „Zabicie świętego jelenia” – również nie sposób przejść obojętnie.

Oprócz tego w „Tygodniku” znajdziecie sport, felietony, komentarze, opinie, krzyżówkę i program telewizyjny na cały tydzień.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor