Wydarzenia 14 sie 2018 | Redaktor
Patryk Jaki: Tomasz Latos jest gwarantem rozwoju Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

Widzę jak ciężko pracuje, jak bliskie są mu sprawy Bydgoszczy. Bydgoszcz może rozwijać się kilka razy szybciej i Tomasz Latos jest tego absolutnym gwarantem - tak Patryk Jaki rekomendował dziś (14 sierpnia) kandydaturę posła Latosa na stanowisko prezydenta Bydgoszczy.

fot. Anna Kopeć

Jako kandydat na prezydenta Bydgoszczy mam zaszczyt gościć przyszłego prezydenta Warszawy – tak Tomasz Latos powitał Patryka Jakiego na konferencji prasowej pod pomnikiem prezydenta Leona Barciszewskiego.

fot. Anna Kopeć

Wcześniej obaj kandydaci odbyli spacer po centrum miasta. Zaczęli przy kamienicy Stary Port 1. – Tutaj się wychowałem i mieszkałem do 25. roku życia – Tomasz Latos pokazywał widok na spichrze, most Staromiejski i Brdę.

Przy katedrze kandydat na prezydenta Bydgoszczy wspomniał, że wiele lat był parafianinem bydgoskiej fary. Przechodząc obok ratusza obaj panowie znacząco wymienili spojrzenia. Stary Rynek, Wyspa Młyńska i ulica Długa, wszystkie te miejsca wzbudziły wiele wspomnień Tomasza Latosa. Spacer w towarzystwie mieszkańców Bydgoszczy, wolontariuszy, fotoreporterów i dziennikarzy zakończył się pod pomnikiem prezydenta Leona Barciszewskiego.

fot. Anna Kopeć

- Najważniejszy powód dla którego jestem dziś w Bydgoszczy to to, że chciałem oficjalnie poprzeć pana Tomasza Latosa na prezydenta Bydgoszczy - zaczął Jaki.

Premier oficjalnie ogłosił dziś (14 sierpnia) termin wyborów samorządowych. Głosowanie odbędzie się 21 października 2018 roku.

- Bardzo proszę wszystkich mieszkańców Bydgoszczy, aby zagłosowali na Tomasza Latosa – zaapelował Patryk Jaki. I podał powody, dla których warto głosować na kandydata Prawa i Sprawiedliwości: - Mieszka w Śródmieściu. Wiele lat mieszkał w Fordonie. Widzieliście miejsce gdzie się wychował. Widzicie jak dobrze zna Bydgoszcz. Jego rodzice, to znani w Bydgoszczy lekarze. Ale co najważniejsze. Tomasz Latos jest osobą o bardzo dużym doświadczeniu. Co bardzo istotne w tych wyborach, to dwie kadencje spędzone w samorządzie plus przygotowanie parlamentarne. Takim doświadczeniem powinna się legitymować osoba, która będzie przyszłym prezydentem Bydgoszczy. I powód trzeci. To jest dorobek. Ja na co dzień mogę obserwować jak poseł Latos walczy o interesy Bydgoszczy w Warszawie. Wiem, jak wiele milionów złotych, dzięki interwencji posła Latosa trafiło do bydgoskich szpitali. Widzę jak ciężko pracuje, jak bliskie są mu sprawy Bydgoszczy. Bydgoszcz może rozwijać się kilka razy szybciej i Tomasz Latos jest tego absolutnym gwarantem.

fot. Anna Kopeć

Latos podziękował za poparcie i podkreślił: - Bydgoszcz potrzebuje dobrego gospodarza. Potrzebuje kogoś, kto łączy, a nie dzieli. Potrzebuje kogoś, kto potrafi rozmawiać ze wszystkimi, również z tymi, którzy mają inne poglądy. Bydgoszcz jest dla wszystkich mieszkańców. Zrobię wszystko, aby zwyciężyć w tych wyborach, abyśmy mogli realizować nasze wspólne marzenia. Chcę realizować marzenia wszystkich bydgoszczan, niezależnie od poglądów politycznych. Chcę realizować marzenia wielkiego, dobrze rozwijającego się miasta, miasta na miarę naszych ambicji. I to państwu obiecuję.

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor