Wydarzenia 24 paź 2018 | Redaktor
Rower miejski stał się ogniwem łańcucha  miejskiej komunikacji

fot. Anna Kopeć

Ponad 11 tysięcy nowych użytkowników zyskał w 2018 roku Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Do końca września rower wypożyczany był ponad 400 tysięcy razy. Dziś (24 października) Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy opublikował podziękowania dla bydgoszczan.

Na stronie ZDMiKP możemy przeczytać wpis pt. „Dziękujemy…”:

... za to, że w kolejnym sezonie rowerowym okazaliście się Wielcy. Do systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego włączyło się ponad 11 tysięcy nowych użytkowników, a rower od kwietnia do końca września był wypożyczany blisko 400 tysięcy razy! Dla porównania, w tym sam czasie minionego roku, rower, wypożyczyliśmy 280 tysięcy razy.

Rekordowy był maj. BRA wypożyczaliśmy ponad 84 tysiące razy. Rok wcześniej 50 tysięcy. Nie bez wpływu na wyniki pozostaje większa od tego roku liczba stacji - blisko 60 w tym w Fordonie i liczba rowerów, w sumie 560.

Autorzy wpisu podkreślają, że system „dzięki starannemu zaplanowaniu lokalizacji stacji rowerowych, doskonale uzupełnia połączenia komunikacją miejską i dzisiaj stanowi jej integralny element”.  

„Codziennością stały się podróże do przystanku tramwajowego, czy autobusowego, rowerem aglomeracyjnym, a następnie kontunuowanie przejazdu komunikacją miejską. Wszystko w zgodzie ze zrównoważoną polityką transportową naszego miasta” – czytamy na stronie ZDMiKP.

„Hitami są niezmiennie dworzec PKP, czy plac Wolności. Tylko w przywołanych miejscach liczby wypięć i wpięć do stojaków przekraczają 10 tysięcy. Najpopularniejsze trasy, to przejazdy z górnego tarasu miasta do centrum. W centrum utartym, a w zasadzie wyjeżdżonym szlakiem rowerowym, stała się ulica Gdańska. To po niej tysiące cyklistów w każdym sezonie udaje się na odpoczynek w enklawie bydgoskiej zieleni – do Myślęcinka”..

Źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor