Wydarzenia 19 sie 2019 | Redaktor
Ścigali się po zdrowie na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Miłośnicy kolarstwa mogli poczuć klimat wyścigu Tour de Pologne. W niedzielę (18 sierpnia) zakończyła się pierwsza edycja pikniku rodzinnego promującego aktywny i zdrowy tryb życia „Wyścig po zdrowie”. Dwudniowa impreza odbyła się na Wyspie Młyńskiej.

Podczas Wyścigu po Zdrowie w Bydgoszczy było można sprawdzić swoją kolarską formę, biorąc udział w mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścigu na trenażerach z interaktywną mapą Tour de Pologne Amatorów. 

Jedną z atracji było także mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym można było zobaczyć eksponaty i multimedialne prezentacje obrazujące historię polskiego kolarstwa m.in. cenne rowery, puchary, pamiątki, medale, plakaty i koszulki zwycięzców Tour de Pologne.

W strefie sponsora głównego Carrefour można było dowiedzieć się wszystkiego o zdrowym jedzeniu. Pojawił się tam specjalny Showroom Carrefour, w którym uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jak komponować smaczne i zdrowe posiłki.

W specjalnie przygotowanej strefie każdy mógł przejść badania, takie jak pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru, czy cholesterolu. Można było  m.in. skorzystać też z porad dietetycznych i konsultacji żywieniowych.

Podczas „Wyścigu po Zdrowie” w Bydgoszczy obecny był także Polski Czerwony Krzyż - na jego stanowisku można było m.in. przećwiczyć pierwszą pomoc.

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor