Wydarzenia 12 maj 2019 | Redaktor
Szachiści ze szkolnej ligi wychodzą na ostatnia prostą [ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

Przedostatnie runda Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbyła się w sobotę (11 maja) w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Turniej był częścią wielkiej majówka na kilkaset osób.

Oprócz zawodów szachowych były zabawy, koncerty, grochówka, kiełbaski, ciasto i mnóstwo świetnej zabawy.

W turnieju szachowym wzięło udział 74 zawodników z 27 różnych szkół i przedszkoli. Na pierwszych trzech miejscach grupy A uplasowali się: Antoni Paprocki, Stanisław Paprocki i Kacper Kacprzak. Natomiast w grupie B: Szymon Mioduszewski, Robert Stróż i Patryk Wójtowicz.

Pełne wyniki dostępne są:

TUTAJ i TUTAJ

Projekt Edukacja przez szachy słynie z tego, że na turniejach wśród wszystkich uczestników losowane są zaproszenia do różnych instytucji kultury, takich jak Filharmonia Pomorska, Teatr Polski, Muzeum Mydła, Kino Helios i Family Park. Tym razem zaproszeń było podwójna liczba, ponieważ wkrótce czeka nas wakacyjna przerwa.

Do wygrania było aż 17 pucharów, bowiem przewodniczący Rady Fundacji „Pomagajmy Razem” - Jacek Rutkowski ufundował dwa puchary dla zwycięzców poszczególnych grup, a dyrektor szkoły w Górsku, Dawid Basak kolejne trzy dla najmłodszej i najmłodszego zawodnika oraz najlepszego zawodnika z Górska. Za 2. i 3. miejsca zawodnicy otrzymali także medale. Puchary wręczała także obecna na zakończeniu wicekurator Maria Mazurkiewicz.

Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy a sponsorami generalnym cyklu jest Eximo Project i Enea Operator.

Każdy uczestnik otrzymał opaski odblaskowe z logo „Edukacji przez szachy” ufundowane przez Poligrafia Szczodrak, a także ręcznie zdobione pierniki z motywami szachowymi ufundowane przez Jacka Rutkowskiego, który w tym dniu obchodził swoje urodziny. Wszyscy mogli skosztować także urodzinowego tortu.

Z turnieju prowadzona była także transmisja online przez Krystiana Janika (dostępna na profilu https://www.facebook.com/edukacjaprzezszachy/)

Ostatni turniej odbędzie się 15 czerwca w SP66 w Bydgoszczy. Po jego zakończeniu odbędzie się także uroczyste zakończenie, w którym rozdane zostaną nagrody w klasyfikacji generalnej indywidualnej oraz szkół.

Edukacja przez szachy zachęca firmy zainteresowane wsparciem kolejnej edycji do kontaktu. Jest to największa liga regionu - nie pozwólmy jej zakończyć.

Arkadiusz Matczyński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor