Wydarzenia 28 mar 18:35 | kd
UTP produkuje przyłbice ochronne do walki z koronawirusem [ZDJĘCIA}

fot. fb/UTP

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wykorzystując potencjał naukowy i technologiczny rozpoczął produkcję przyłbic ochronnych. Mają one wspomóc regionalną służbę zdrowia w walce z koronawirusem.

Materiału do produkcji dostarczyła nieodpłatnie firma Inline Poland z Murowanej Gośliny. Dzięki temu możliwa jest produkcja przyłbic ochronnych.

Produkcja odbywa się dwutorowo. Ręcznie, poprzez wycinanie na ploterach laserowych i składanie komponentów oraz automatycznie, poprzez wykorzystanie druku 3D. Zwłaszcza ta druga metoda cieszy się coraz większą popularnością.

- Aktualnie planujemy wyprodukować około 1500 specjalistycznych masek, tak bardzo potrzebnych pracownikom medycznym stojącym na pierwszej linii walki z pandemią. Pierwsza partia przyłbic ochronnych trafiła dziś [27.03.2020 r.] do bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza. Kolejne partie przyłbic ochronnych na bieżąco będziemy przekazywać szpitalom w regionie kujawsko-pomorskim - poinformował Michał Grzybowski, Kierownik Działu Informacji i Promocji na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

 

inf. na podst. mat. UTP

kd Autor