Wydarzenia 11 gru 2017 | Redaktor
Wigilijne spotkanie z poezją [ZAPOWIEDŹ]

Wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym będzie można usłyszeć w czwartek (14 grudnia) w Salonie Hoffmann Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury. Podczas spotkania nie zabraknie również kolęd.

Wspólne czytanie wierszy przez poetów i uczestników spotkania to świąteczna tradycja w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury od ponad dwudziestu lat. W czwartek 14 grudnia o godz. 17.00 zaprezentowane zostaną wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym – zarówno utwory mało znane, ale i te, do których często się powraca. Oprócz czytania wierszy na uczestników czekać będzie również wspólne kolędowanie.

– Już nie we wszystkich domach kontynuowany jest zwyczaj śpiewania kolęd, ale w większości – tak. To nasza polska specjalność. Wykonujemy je tak jak robili to nasi rodzice, dziadkowie, przodkowie, pozostawiając artystom ich uwspółcześnione wersje. Przy wigilijnym stole liczy przede wszystkim tradycja. Śpiewamy wtedy pieśni, które znamy i pamiętamy z dzieciństwa. Dlaczego? Bo są ciepłe, melodyjne, piękne. Zbiorowe śpiewanie w ogóle jest czymś, co ludzi bardzo zbliża, a śpiewanie kolęd to z pewnością coś szczególnego – zachęcają do wzięcia udziału w spotkaniu organizatorzy.

Wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym będą czytać uczestnicy spotkania. Wieczór poezji odbędzie się w ramach Klubu Poetycko-Wydawniczego „Arkona”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor