Wydarzenia 16 cze 2019 | Redaktor
Zakończyły się rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Szachowej [WYNIKI, ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W ostatnim turnieju Międzyszkolnej Ligi Szachowej wzięło udział 82. zawodników. Cały cykl wygrali: Stanisław Paprocki w grupie A i Patryk Wójtowicz w grupie B i SP w Łochowie w klasyfikacji szkół.

Turniej rozegrany został w SP66 w sobotę (16 czerwca). Otowrzył go pomysłodawca ligi Arkadiusz Matczyński wraz z dyrektor szkoły Małgorzatą Pilewską-Woźniak.

Zwycięzcami 10. turnieju MLS zostali:

Grupa A - Karol Kacprzak przed Antonim Paprockim i Stanisławem Paprockim

Tutaj pełne wyniki.

Grupa B - Adam Maciejewski przed Patrykiem Wójtowiczem i Mateuszem Lewandowskim

Tutaj pełne wyniki.

Ponieważ to już ostatni turniej tegorocznej edycji ligi, to uroczystość zakończenia składała się z dwóch części - wręczenie nagród za 10. turniej oraz dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli: Stanisław Paprocki w grupie A i Patryk Wójtowicz w grupie B. Obaj otrzymali konsole do gier X-Box One S ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, które wręczył im wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Kolejne dwie nagrody to telewizory ufundowane przez Fundację Jacka Rutkowskiego „Pomagajmy Razem”, któe fundator wręczył osobiście wraz z posłem Piotrem Królem.

Łącznie wręczono 30 nagród w klasyfikacji generalnej (po 15 w każdej grupie), a były wśród nich: drukarki laserowe ufundowane przez Pro-Serwis, a także zegarki sportowe i inny sprzęt elektroniczny ufundowane przez Fundację Komputronik i książki z księgarni szachowej Caissa.

Najlepsi zawodnicy otrzymali też pamiątkowe medale. Dodatkowo zostały przyznane puchary w klasyfikacji generalnej w poszczególnych grupach wiekowych, w sumie aż 12 pucharów.

Arkadiusz Matczyński został uhonorowany Medalem Fundacji Jacka Rutkowskiego za zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Polski. Otrzymał go z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego i posła Piotra Króla. - To wyróżnienie niewątpliwie pokazuje, że takie społeczne inicjatywy nie przechodzą bez echa – cieszył się pomysłodawca MLS. - Ponad 270 uczestników z ponad 60 różnych szkół i przedszkoli w całym cyklu to wyczyn niebywały. Zainteresowanie ligą jest ogromne.

Ponieważ w ciągu całego cyklu rozgrywek MLS zawodnicy uczestniczący w zawodach zbierali także punkty dla swoich szkół, wręczono również puchary ufundowane przez prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, a w jego imieniu przekazał je Marek Wiśniewski z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy. Puchary otrzymało 10 najlepszych szkół, a wręczali je: wicekurator Maria Mazurkiewicz, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, poseł Piotr Król oraz przedstawiciele sponsora głównego Eximo Project.

W klasyfikacji generalnej szkół wygrała SP w Łochowie przed SP 63 w Bydgoszczy i SP w Borównie.

- Całe to przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie sponsorzy i partnerzy projektu. Od początku istnienia ligi towarzyszą jej sponsorzy główni: Eximo Project i Enea Operator.Sponsorami są także: Pro-Serwis, Mat-Bud, Solbet, W7Konsulting, Sklep szachowy Caissa, Family Park, PKN Orlen. Tegoroczną edycję wspierała Fundacja Orlen Dar Serca wraz z Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku, Fundacja Komputronik i Fundacja Jacka Rutkowskiego Pomagajmy Razem – wyliczał Matczyński.

Mecenasami kultury, którzy przekazywali wejściówki do losowania w kole fortuny byli: Filharmonia Pomorska, Kino Helios, Teatr Polski, Family Park, Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Medialnie patronaty sprawowali: Tygodnik Bydgoski, Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, TVP 3 Bydgoszcz, Polskie Radio PIK, Czasopismo szachowe Mat

Lidze patronujący: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty, Powiat Bydgoski, Powiat Toruński, Pomorsko-Kujawsko Izba Budownictwa, Polski Związek Szachowy, Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy

Materiały MLS drukowali: JSDruk i Poligrafia Szczodrak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor