Wydarzenia 28 mar 20:20 | kd
Zmiana czasu a podróż koleją [KOMUNIKAT]

W najbliższą niedzielę (29 marca), przestawiamy zegarki o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00. W związku z czym śpimy godzinę krócej. W ten sposób przechodzimy z czasu zimowego na letni.

Przypomnijmy, że zmiana czasu z zimowego na letni zawsze następuje w ostatnią niedzielę marca. W Polsce czas zmieniamy dwa razy w roku. Zmiany te regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dn. 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021. Czas letni będzie obowiązywać do ostatniej niedzieli października.

Bezpośrednio zmianę czasu odczują pasażerowie pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są w gotowości do sprawnego prowadzenia ruchu pociągów podczas zmiany czasu.

 

W najbliższy weekend przechodzimy z czasu zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu.
Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy już według czasu letniego. Pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie
z rozkładem - czas przejazdu się nie zmieni.

Na trasach, ze względu na sytuację epidemiologiczną, ruch jest ograniczony. Podczas zmiany na trasie kursować będą dwa pociągi PKP Intercity
„Karkonosze” relacji Warszawa Wschodnia (odj. 23:24) – Wrocław Główny (przyj. 5:23) i Wrocław Główny (odj. 23:36) – Warszawa Wschodnia (przyj. 6:26).
Na torach w momencie przestawiania zegarów znajdzie się też jeden pociąg Kolei Mazowieckich relacji Ostrołęka – Tłuszcz.

Warto sprawdzić rozkład

Dokładne godziny kursowania pociągów w najbliższy weekend dostępne są m. in. na stronach przewoźników oraz www.portalpasazera.pl.
Jeśli podróż jest konieczna warto sprawdzić rozkład jazdy pociągów.

 

 

Oprac. kd na podst. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

kd Autor